موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/59414 :کد

0

آیت‌الله خاتمی: مردم ایران همواره در کنار ولایت ایستاده‌اند

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -آیت‌الله خاتمی: مردم ایران همواره در کنار ولایت ایستاده‌اند

امام‌جمعه موقت تهران گفت: مردم با حضور ۶۲درصدی خود در انتخابات ولایت را تنها نگذاشتند.

 

 

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مردم ایران همواره در کنار ولایت ایستاده‌اند؛ حمایت از ولایت را درس بزرگ شهدا به ملت و مسئولان ایران دانست و گفت: مردم با حضور ۶۲درصدی خود در انتخابات ولایت را تنها نگذاشتند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید احمد خاتمی ساعتی پیش در یادواره پایگاه ثارالله و شهدای گمنام و مدافعان حرم گرمسار که در مسجد جامع این شهر برگزار شد اظهار داشت: شهدا همیشه درس‌های بزرگی به مردم داده‌اند که مهم‌ترین آن نیز «در کنار ولایت‌فقیه بودن» است.

 

وی با اشاره به نبود بصیرت در برخی خواص در جریان فتنه 88 افزود: متأسفانه افرادی در داخل کشور، در جریان فتنه 88، ولایت را تنها گذاشتند؛ اما مردم بزرگ ایران، مانند همیشه در کنار ولایت ایستادند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند عنوان کرد: مردم بزرگ ایران با حضور خود در انتخابات این حمایت از ولایت و انقلاب را ثابت کردند.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد در داخل کشور می‌گویند که شعار ولایی «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» را قبول ندارند، گفت: عده‌ای می‌گویند این شعار را قبول ندارند؛ اما این شعار نشان‌دهنده ارادتمندی به ولایت است؛ چراکه کوفیان در آن زمان امام علی(ع) را تنها گذاشتند و ولایت تنها ماند؛ اما امروز بعد از 37 سال با حضور 62درصدی در انتخابات این شعار ولایی را ثابت کردند.

 

وی به انتخابات مجلس خبرگان اشاره کرد و افزود: عده‌ای در خارج و داخل می‌خواستند تا خبرگانی را شکل دهند که موردپسند آنان باشد و برای خبرگان خواب‌وخیالی دیده بودند و در سراسر کشور نیز لیست‌هایی دادند.

 

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه غربی‌ها و دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی کمپین «نه به خامنه‌ای» ایجاد کرده بودند تا از ورود کسانی همچون احمد جنتی، احمد خاتمی، یزدی، علم الهدی و تعدادی دیگر جلوگیری کنند و در فضای رسانه‌ای نیز علیه این افراد از طریق رادیو و تلویزیون‌های بیگانه لجن پراکنی کردند و جای تأسف است که عده‌ای در داخل کشور نیز همیاری می‌کردند، خاطرنشان کرد: اما با بصیرت ولایی مردم این توطئه آنها شکست خورد.

 

آیت‌الله خاتمی گفت: عده‌ای تلاش کرده بودند که مقام معظم رهبری را در صحنه‌های مختلف منزوی کنند؛ ولی به این نکته رسیدند که رهبر معظم بر دل‌های ملت حک شده است و عشق مردم به ولایت با نمره‌های بالای حضور و حماسه مردم نمایان شد.

 

وی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان حواسشان جمع باشد که در کدام حزب یا گروهی قرار می‌گیرند اضافه کرد: اگر حزب و گروهی با خط رهبری زاویه دارد؛ بدبختی و تباهی آن را فراگرفته است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز اینکه نوجوانان و جوانان این مرزوبوم باید به این نکته توجه کنند که کدام جبهه زیر پرچم ولایت قرار دارد، گفت: پرچم ولایت پرچم انبیا و امید اولیای انبیا است.

 

آیت‌الله خاتمی به وقایع تاریخی در زمینهٔ تنها گذاشتن و رد شدن مسلمانان از کنار امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: امروز خوشبختانه انقلاب اسلامی ما بعد از 38 سال مانند سرو ایستاده است و این ایستادگی به‌خاطر شعار ولایت است و همه باید بدانند که هیچ‌گاه مردم از ولایت و انقلاب جدا نمی‌شوند و همواره پشتیبان ولایت هستند.

 

وی ایران را امن‌ترین کشور منطقه در جهنم تفرقه و جنگ در منطقه دانست و گفت: این امنیت ایران اسلامی به‌سبب بصیرت مردم و ولایت است.

 

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مهم‌ترین درس مکتب حضرت فاطمه نیز همراهی ولایت بوده است؛ عمل همیشگی به شعارهای ولایی را خواستار شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :