موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/59533 :کد

0

علت سانحه پرواز مسیر تهران - طبس

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -علت سانحه پرواز مسیر تهران - طبس

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: علت سانحه پرواز مسیر تهران - طبس نقص فنی اعلام شد.

 

 

 

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: علت سانحه پرواز مسیر تهران - طبس نقص فنی اعلام شد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده افزود: پس از گذشت بیش از 18 ماه از سانحه هواپیمای آنتونف 140 و صرف هزاران نفر ساعت کار کارشناسی توسط تیم بررسی سانحه، کار بررسی سانحه هواپیمای مذکور به پایان رسید و نقص فنی نتیجه نهایی سانحه پرواز مسیر تهران- طبس علت اصلی سقوط هواپیما شناخته شد.
 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به کارایی هواپیما و بررسی های تخصصی صورت گرفته روی تمامی احتمالات و نظریات، اشکال در سیستم کنترل الکترونیکی موتور هواپیما عامل محوری و موثر در سانحه بوده و اشکال در این سیستم نه تنها موجب نارسایی در هشدار به موقع به خلبان شده بلکه خود عامل مهمی برای از دست رفتن موتور هواپیما شده است.
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری برای رسیدن به نتایج دقیق و رفع تمامی احتمالات مطرح شده و رسیدن به نتایج صحیح از تمامی ظرفیت های ممکن استفاده و در طول بررسی ها از کارشناسان روسی و اکراینی و شرکت طراح و سازنده موتور هواپیما نیز بهره گرفته است.
 
مشاور رسانه ای رئیس سازمان هواپیمایی در ادامه اذعان کرد: بررسی ها باتوجه به مستندات موجود از جمله اطلاعات استخراج شده از FDR و CVR (جعبه سیاه) و لاشه هواپیما حاصل و از سه عامل سانحه ساز ماشین (هواپیما)، محیط (وضعیت جوی) و انسان عامل اول یعنی نقص فنی علت اصلی سانحه اعلام شد.
 
این هواپیما با 48 سرنشین در مرداد ماه 93 در ساعت 9:22 به وقت محلی در حوالی فرودگاه مهرآباد تهران دچار سانحه شد و 2 خلبان و 4 کادر پروازی و 34 مسافر آن جان باختند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :