موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59559 :کد

0

اشتاین مایر دولت سوریه و مخالفان را به مذاکرات جدی فراخواند

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -اشتاین مایر دولت سوریه و مخالفان را به مذاکرات جدی فراخواند

وزیر امور خارجه آلمان در آستانه مذاکرات ژنو برای حل بحران سوریه، دولت بشار اسد و مخالفان سوری را به در پیش گرفتن مذاکرات جدی فراخواند.

 

 

وزیر امور خارجه آلمان در آستانه مذاکرات ژنو برای حل بحران سوریه، دولت بشار اسد و مخالفان سوری را به در پیش گرفتن مذاکرات جدی فراخواند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان در آستانه مذاکرات جدید درباره سوریه در ژنو که قرار است امروز برگزار شود دولت بشار اسد و مخالفان را به مذاکرات جدی فراخواند.

 

وی تصریح کرد که همچنین بعد از بیش از دو هفته آتش بس شرایط در سوریه بسیار متزلزل و شکننده است. همه چیز به نخی ابریشمی آویزان است. شرایط ممکن است هر لحظه دوباره متشنج شود.

 

بعد از حدود پنج سال درگیری های داخلی در سوریه امروز ( دوشنبه) در ژنو مجددا مذاکرات درباره پایان درگیری های خونین در این کشور آغاز می شود.

 

"استفان دی میستورا"، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه احزاب جنگی در سوریه را به ژنو دعوت کرده است تا مذاکراتی را که اوایل فوریه آغاز شده در پیش گیرند. هدف ا این مذاکرات تشکیل یک دولت انتقالی و یک قانون اساسی جدید برای سوریه است.

 

اشتاین مایر ضمن درخواست از دولت سوریه ومخالفان برای مذاکرات جدی همچنین همزمان از جامعه بین المللی خواست که فعال باقی بماند.

 

وی افزود : بدون فشار گسترده بر احزاب مذاکره کننده بخصوص فشار مسکو و تهران بر دولت بشار اسد امور پیش نمی رود.

 

وزیر امور خارجه آلمان همچنین اظهار داشت: آنچه که ما تا به حال در اینجا به دست آورده ایم هنوز خیلی کم است تا واقعا بعه یک دگرگونی در سوریه بیانجامد.

 

جامعه بین المللی در نوامبر گذشته روی یک نقشه راه جدید برای یک راه حل سیاسی درگیری ها در سوریه به توافق دست یافت. از شروع درگیری های داخلی در سوریه در سال 2011 بیش از 250 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. 4.6 میلیون سوری بر اساس اطلاعات سازمان ملل از خشونت ها به خارج فرار کرده اند.

 

6.6 میلیون نفر هم در کشور خود آواره شده اند. 13.5 میلیون نفر هم به کمک های انسانی نیاز دارند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :