موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59568 :کد

0

ترکیه:‌شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک حمله تروریستی آنکارا را انجام دادند

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -ترکیه:‌شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک حمله تروریستی آنکارا را انجام دادند

مقامات اطلاعاتی ترکیه می‌گوید یک زن عضو گروه حزب کارگران کردستان در حمله تروریستی به آنکارا که منجر به مرگ ۳۷ نفر شد، دست داشته است.

 

 

مقامات اطلاعاتی ترکیه می‌گوید یک زن عضو گروه حزب کارگران کردستان در حمله تروریستی به آنکارا که منجر به مرگ ۳۷ نفر شد، دست داشته است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، شب گذشته (یکشنبه) یک خودروی بمبگذاری شده در آنکارا، پایتخت ترکیه، منفجر شد. تاکنون 37 نفر در این حادثه کشته شده‌اند.

 

پیشتر احمد داوداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه، نیز ضمن متهم کردن شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک به انجام این عملیات گفت: «بر اساس اطلاعات اولیه، یافته‌ها از محل وقوع حمله و تجزیه و تحلیل آنها، شواهدی در مورد عاملان این حمله خائنانه به دست آمده است. پس از اتمام تحقیقات دقیق و حصول به نتیجه قطعی، به اطلاع عموم خواهیم رساند.»

 

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، وی گفت: «جمهوری ترکیه برای حفظ آرامش و وحدت مردمش به مبارزه خود با تروریسم به طور مصمم ادامه خواهد داد و خائنانی را که کشورمان را هدف حملات تروریستی قرار داده اند به سخت ترین شکل مجازات خواهد کرد.»

 

ساعتی قبل محمد موذن اوغلو، وزیر بهداشت ترکیه، نیز اظهار داشت: «تعداد کشته شدگان حمله تروریستی علیه غیرنظامیان در گوون پارک در میدان کزیل‌آی آنکارا به 37 نفر افزایش یافت.»

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :