موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/59574 :کد

0

فراهم‌شدن بستر نرم‌افزاری آزادسازی سهام عدالت

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -فراهم‌شدن بستر نرم‌افزاری آزادسازی سهام عدالت

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به فراهم شدن بستر نرم‌افزاری آزادسازی سهام عدالت گفت: به‌دلیل وضعیت نامناسب بورس از یک سو و نیز مقاومتهایی که در برابر واگذاریهای دولت انجام می‌گرفت، سال ۹۴ سال...

  رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به فراهم شدن بستر نرم‌افزاری آزادسازی سهام عدالت گفت: به‌دلیل وضعیت نامناسب بورس از یک سو و نیز مقاومتهایی که در برابر واگذاریهای دولت انجام می‌گرفت، سال ۹۴ سال پررونقی برای خصوصی‌سازی نبود.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ پوری حسینی با اشاره به اینکه بر اساس قانون شرکتهای گروه یک باید تا پایان سال 89 و شرکتهای گروه دو تا پایان سال 93 واگذار می‌شدند، گفت: به‌دلایل مختلف از جمله نامناسب بودن شرایط اقتصادی و نیز بورس، واگذاریها در سال 94 تمدید شد.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه این واگذاریها در سال 95 نیز ادامه خواهد داشت، افزود: در سال 94 عرضه‌های زیادی توسط این سازمان انجام شد که تنها 3هزار میلیارد تومان به فروش رسید.

 

وی اضافه کرد: به‌دلیل وضعیت نامناسب بورس از یک سو و نیز مقاومتهایی که در برابر واگذاریهای دولت انجام می‌گرفت، سال 94 سال پررونقی برای خصوصی سازی نبود.

 

پوری حسینی با اشاره به اینکه بیشتر انرژی سازمان خصوصی سازی در سال 94 صرف پاسخگویی به دستگاههای مختلف در خصوص واگذاریها از جمله واگذاری سرخابی‌ها، ماشین سازی تبریز و آلومینوم المهدی شد اذعان داشت: این موضوع نشان می‌دهد که هر واگذاری موفقی که سازمان خصوصی سازی انجام می‌دهد و بخش خصوصی واقعی در آن حضور دارد، با مشکلاتی از سوی ذی‌نفعان مواجه می‌شود.

 

وی در خصوص شیوه‌های واگذاری سهام توسط سازمان خصوصی سازی گفت: در خصوص شرکتهایی که در بورس و فرابورس حضور دارند، تابلوی معاملات ملاک قیمت‌گذاری برای واگذاری سهام شرکتهای دولتی قرار می‌گیرد و شرکتهایی هم که در بورس و فرابورس حضور ندارند ملاک واگذاری‌شان مزایده است.

پوری حسینی گفت: بر اساس قانون در صورتی که شرکتی دو بار عرضه شود و به فروش نرسد، سازمان خصوصی سازی مجاز است از طریق مذاکره آن را واگذار کند اما به‌خاطر فشارهایی که وجود دارد از این روش استفاده نمی‌کنیم.

وی گفت: در صورتی که بخواهیم واگذاریهای دولت را در سال 95 به پایان برسانیم باید از همه اختیارات قانونی خود در امر واگذاری سهام استفاده کنیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت نیز گفت: در سال 94 با تلاشهای صورت گرفته بستر نرم افزاری آزادسازی سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی فراهم شد و زمان و چگونگی خرید و فروش این سهام نیز به نظر دولت و مجلس بستگی دارد که امیدواریم بر اساس پیش‌بینی‌ها از نیمه دوم سال آینده آزادسازی سهام عدالت به‌تدریج عملی شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

سهام عدالت     کارگزار     برنامه ریزی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :