موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59596 :کد

0

ترکیه دیگر امن نیست

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ترکیه دیگر امن نیست

آنکارا پایتخت کشور ترکیه، یکشنبه شب شاهد انفجار شدیدی بود که در پی آن شماری از شهروندان این شهر کشته و زخمی شدند. این دومین حمله تروریستی طی دو ماه اخیر در آنکارا است و دیگر دیگر برای گردشگران امن...

آنکارا پایتخت کشور ترکیه، یکشنبه شب شاهد انفجار شدیدی بود که در پی آن شماری از شهروندان این شهر کشته و زخمی شدند. این دومین حمله تروریستی طی دو ماه اخیر در آنکارا است و دیگر دیگر برای گردشگران امن نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران، کشور ترکیه که تا پیش از این مقصد گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان بود، طی چند ماه اخیر به دلیل افزایش حملات تروریستی و انفجارهای پیاپی از لیست انتخاب مقاصد سفر گردشگران خارج شده است.

 

بنا بر این گزارش در آخرین حمله تروریستی که شب گذشته در پایتخت کشور ترکیه، آنکارا، رخ داد ، 34 نفر کشته و 125 نفر زخمی شده اند که حال تعدادی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

بر اثر این انفجار که ساعت 18.45 دقیقه به وقت محلی (20.15 دقیقه به وقت تهران) رخ داد؛ بیش از 10 خودرو نیز به شدت آسیب دیده اند، انفجار با یک دستگاه خودروی حامل مواد منفجره به ایستگاه اتوبوس در قیزیل آی صورت گرفته است.

 

انفجار در محلی رخ داد که ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و مینی بوس قرار دارد و شلوغ ترین نقطه آنکارا محسوب می‌شود.

 

این حمله تروریستی در واقع سومین حمله انتحاری در5 ماه گذشته در آنکارا است. در 10 اکتبر سال گذشته در میدان راه آهن آنکارا یک حمله انتحاری صورت گرفت که طی آن بیش از 100 نفر کشته شدند.

 

در 17 فوریه سال جاری براثر حمله انتحاری دیگر در مرکز ادارات نظامی، سیاسی آنکارا 29 نفر کشته شدند. دولت ترکیه آن زمان شبه نظامیان افراط گرای کرد را مسئول این انفجار معرفی کرد.

**هشدار کشورهای مختلف به شهروندانشان برای سفر به ترکیه


به گزارش chtn در پی افزایش حملات انتحاری و تروریستی در ترکیه، بسیاری از کشورها در مورد سفر توریستی به این کشور به اتباع خود هشدار داده اند.

 

روسیه از جمله نخستین کشورهایی بود که با آغاز این درگیری‌ها در ترکیه، شهروندان خود را از سفر به این کشور برحذر داشت و ایران را به عنوان مقصد جایگیزن سفر به روس‌ها پیشنهاد داد. این در حالی است که روسیه در سالهای اخیر بیشترین گردشگر را به کشور ترکیه داشته است.

همچنین سفارت آمریکا در آنکارا 11 مارس (21 اسفند ) به شهروندان کشورش در مورد 'توطئه بالقوه تروریستی' در آنکارا هشدار داده بود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :