موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/59619 :کد

0

منشور ۷ گانه مقام معظم رهبری مبنای کار آستان قدس رضوی است

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۶
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -منشور ۷ گانه مقام معظم رهبری مبنای کار آستان قدس رضوی است

حجت‌الاسلام رئیسی باتأکید براینکه توجه به محرومان اولویت اول کارآستان قدس رضوی خواهد بود،گفت:در این زمینه تاکنون تلاش‌های قابل تقدیری صورت گرفته،اما باید این امر به سطح معاونت امداد مستضعفان ارتقایابد

 

 

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه توجه به محرومان اولویت اول کار آستان قدس رضوی خواهد بود، گفت: در این زمینه تاکنون تلاش‌های قابل تقدیری صورت گرفته، اما باید این امر به سطح «معاونت امداد مستضعفان» ارتقا یابد و پیگیری شود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در مراسم یادبود و بزرگداشت خدمات ارزنده و ماندگار آیت‌الله واعظ طبسی و معرفی تولیت جدید آستان قدس رضوی، اظهار کرد: منشور 7 گانه‌ای که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ مأموریت تولیت آستان قدس رضوی مطرح فرمودند، پیش روی بنده و همه خدمتگزاران این آستان مقدس خواهد بود.

 

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از مستضعفان در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، افزود: نگاه ما در این حوزه همان نگاه دیگر خواهی است که حضرت صدیقه طاهره(س) در خانه کوچک خودشان داشتند و تمام عالم را در آن جای می‌دادند.

 

تولیت آستان قدس رضوی دومین اولویت کاری خود را زائر محوری عنوان کرد و گفت: این امر در مأموریت آستان قدس رضوی حتمی است، اما منظور ما این است که همه سطوح حکومت باید در استان خراسان رضوی و مشهد الرضا(ع)، تسهیل شرایط زیارت زائران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

وی افزود: حتی در برنامه‌ریزی‌های کشوری معطوف به خراسان رضوی نیز باید نگاه زائر محوری مبنا باشد و همه نیازهای زائر از محل عزیمت به مشهد مقدس، در طول مسیر، در مشهد مقدس و هم چنین در مسیر بازگشت مورد توجه قرار گیرد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه در این زمینه تنها آستان قدس رضوی مسئول نیست، اظهار کرد: مأموریت رسیدگی به این موضوع بر عهده آستان قدس رضوی بوده، ولی تحقق آن نیازمند همکاری همه نهادها است.

 

رئیسی در تبیین سومین اولویت کاری خود نیز چنین گفت: مشهد مقدس یک شهر فرهنگی است و به برکت آستان مقدس حضرت رضا(ع) اقدامات بسیاری در آن صورت گرفته که دانشگاه‌های علوم اسلامی رضوی وامام رضا(ع) که حوزه بزرگ خراسان نمود آنها است.

 

وی با اشاره به اینکه بارزترین ویژگی حضرت رضا(ع) علم ایشان است، افزود: ما در این شهر در محضر عالم آل محمد(ص) هستیم و از این رو باید جایگاه مشهد مقدس و آستان قدس رضوی را مرجعیت علمی برای همه جهان اسلام بدانیم و برای رسیدن به این افق تلاش کنیم.

 

تولیت آستان قدس رضوی هم چنین بر ضرورت ساماندهی اقتصادی همه کارها تأکید و عنوان کرد: این موضوع باید در پرتو توجه به زائر محوری و ساماندهی این حوزه صورت پذیرد.

 

رئیسی سپس به حدیث سلسله الذهب امام رضا(ع) که در جمع مردم نیشابور بیان شده است، اشاره و عنوان کرد: این حدیث شریف نیز فرمایشی است که باید برای رهایی از شر شیاطین و قرار گرفتن در «حصن حصین» نسبت به آن التزام فکری، اندیشه‌ای، اخلاقی و عملی داشته باشیم.

 

وی سپس با بیان اینکه همه ابعاد جامعه‌سازی قرآنی باید آهنگ توحیدی داشته باشد، اظهار کرد: همه دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف اجتماعی و حکومتی و افرادی که قصد دارند جامعه سازی قرآنی و توحیدی را محقق کنند، باید به این مهم اهتمام داشته باشند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز آستان قدس رضوی مرکز پایه‌گذاری و کلاس انسان‌سازی است، افزود: زیارت حضرت رضا(ع) کلاسی است که معرفت، محبت و دلدادگی، اعلام موضع و برنامه آتی زائر در آن وجود دارد. بر این اساس، خادمان این آستان مقدس نیز باید امور را به گونه‌ای تسهیل کنند که این کلاس انسان‌سازی و رهنمود حضرت ثامن الحجج(ع) برای زندگی انسان تکامل یافته توحیدی، تحقق عینی و عملی بیابد.

 

منبع:خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :