موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59626 :کد

0

بشار جعفری: نشست با دی‌میستورا خوب و سازنده بود

  دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۱
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -بشار جعفری: نشست با دی‌میستورا خوب و سازنده بود

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو، نشست امروز با فرستاده سازمان ملل به این کشور را خوب و سازنده توصیف کرد.

 

 


رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو، نشست امروز با فرستاده سازمان ملل به این کشور را خوب و سازنده توصیف کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، بشار الجعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو گفت که نشست با دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل خوب و سازنده بود و ما بر ضرورت فراهم کردن مقدمات شکلی خوب برای گفتگو تاکید کردیم.

 

وی افزود: ما می‌خواهیم به عنوان مردم سوریه و بدون دخالت خارجی گفتگو کنیم و هرگونه خروج از این روند، یعنی اینکه کسانی برای شکست گفتگو تلاش می‌کنند.

 

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو با بیان اینکه دی‌میستورا روز سه شنبه با هیئت‌‌های دیگر دیدار می‌کند، گفت که نشست بعدی ما با دی میستورا روز چهارشنبه خواهد بود.

 

جعفری اظهار داشت که ما افکار و نظراتی درباره عناصر اساسی حل سیاسی بحران سوریه مطرح کردیم. بخش شکلی یعنی اینکه ما هیئت‌های شرکت کننده و فهرست اسامی شرکت کنندگان را مشخص کنیم و با همه برابر برخورد کنیم.

 

دی‌میستورا گفت که دیدار آینده درباره سوریه روز چهارشنبه خواهد بود و آنچه که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل آمده است، آغاز خواهد شد.

 

دور دوم مذاکرات ژنو درباره راه حل بحران سوریه امروز دوشنبه با دیدار نمایندگان دولت سوریه و دی میستورا در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد.

 

این دور از مذاکرات ژنو با ورود بحران سوریه به ششمین سال خود همزمان شده است.

 

همچنین وجه تمایز این دور از مذاکرات حل بحران سوریه نسبت به مذاکرات قبلی این است که با توافق آتش بس در این کشور که همچنان پایدار مانده، همزمان شده است و فشارهای بین المللی برای رسیدن به حل سیاسی بحران افزایش یافته است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :