موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/59820 :کد

0

دیدار منتخبان مجلس دهم با دو گزینه ریاست

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -دیدار منتخبان مجلس دهم با دو گزینه ریاست

در حالیکه حدود۱۷ روز از برگزاری انتخابات مجلس می‌گذرد، بازار رایزنی‌های سیاسی در بین منتخبان مجلس دهم داغ است.

در حالیکه حدود17 روز از برگزاری انتخابات مجلس می‌گذرد، بازار رایزنی‌های سیاسی در بین منتخبان مجلس دهم داغ است.

به گزارش تحلیل ایران، در حالیکه حدود17  روز از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری می‌گذرد، بازار رایزنی‌های سیاسی در بین منتخبان مجلس دهم داغ شده است. 
  
 در این میان، علی لاریجانی رئیس مجالس هشتم و نهم که در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه قم در جایگاه دوم قرار گرفته است، مدتی است جلسات رایزنی خود با نمایندگان جدید راه یافته به مجلس را آغاز کرده است؛ این جلسات معمولاً هر روز در فاصله صبح تا ظهر و در دفتر کار لاریجانی برگزار می‌شود. در همین رابطه رئیس مجلس روز گذشته  میزبان نمایندگان جدید راه یافته به مجلس بوده است. 
 
 همزمان، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران و سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز جلسات مشابهی را برای رایزنی با نمایندگان جدید راه یافته به بهارستان آغاز کرده است. 
 
گفتنی است، در میان این تلاش‌ها و رایزنی‌ها، برخی اجزای دولت تلاش میکنند تا نمایندگان جدید را به سمت علی لاریجانی سوق دهند تا احتمالاً فضای مجلس آینده در اختیار رئیس مجالس هشتم و نهم قرار گیرد.

از سویی دیگر عصر روز گذشته آیت الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز که نقش مهمی در سازماندهی اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم داشت، با منتخبان دور اول و نامزدهای دور دومی‌ اصولگرای مجلس دهم جلسه داشت.

به نظر میرسد که این جلسات در روزهای پایانی سال ۹۴ برای هماهنگی‌‌های سیاسی مجلس دهم در سال آینده انجام می‌شود.

اما باید پرسید، آیا عارف و لاریجانی هدفشان از این ملاقاتها جلب نظر منتخبان برای رسیدن به کرسی ریاست مجلس است و یا دورنمای عملکردی در مجلس دهم است؟
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :