موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59827 :کد

0

الجزایر سطح آماده باش امنیتی در مرزهای خود را بالا برد

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -الجزایر سطح آماده باش امنیتی در مرزهای خود را بالا برد

نایب رئیس ستاد کل ارتش الجزایر از افزایش سطح آماده باش امنیتی در مرزهای این کشور خبر داد.

نایب رئیس ستاد کل ارتش الجزایر از افزایش سطح آماده باش امنیتی در مرزهای این کشور خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المنار، ارتش الجزایر سطح آماده باش امنیتی در مرزهای این کشور را افزایش داد.

 

«احمد قاید صالح» نایب رئیس ستاد کل ارتش الجزایر و معاون وزیر دفاع این کشور گفت که افزایش سطح آماده باش امنیتی در مرزها در راستای اقدامات پیشگیرانه با توجه تحولات احتمالی در منطقه بویژه بعد از حوادث تروریستی شهر بن قردان تونس که داعش آن را بر عهده گرفت، صورت می گیرد.

 

وی افزود: آنچه منطقه ما در حال حاضر شاهد آن است بی سابقه است و پیامدهای وخیمی برای امنیت و ثبات کشورهای منطقه دارد. حوادث منطقه ایجاب می‌کند که ما در ارتش ملی هوشیاری بیشتری داشته باشیم تا الجزایر از گزند دشمنان در امان باشد.

 

بر اساس گزارشهای مطبوعاتی، حضور نظامیان الجزایری در مرزهای این کشور افزایش یافته است و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین برای پیشگیری از نفوذ احتمالی گروههای تروریستی به خاک این کشور به دلیل فقدان امنیت در مرزهای شرقی و جنوب شرقی گسترده تر شده است.

 

گروه تروریستی داعش از هرج و مرج در لیبی برای افزایش توسعه خود استفاده می‌کند.

 

کشور تونس در همسایگی الجزایر نیز در سال 2015 میلادی شاهد چندین حمله تروریستی بود که گروه تروریستی داعش آن را بر عهده گرفت. همچنین شهر بنقردان تونس که در مجاورت مرزهای لیبی قرار دارد هفتم ماه مارس گذشته شاهد حملات بی سابقه بود.

 

مقام الجزایری خواستار هماهنگی برای مبارزه با تروریسم شد

 

و خبر دیگر اینکه «عبدالقادر مساهل»، وزیر امور مغرب عربی، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب الجزایر خواستار هماهنگی تلاشهای بین المللی برای مبارزه با تروریسم در چارچوب استراتژی سازمان ملل متحد درباره اهداف مشترک شد.

 

وی بر پایبندی همه دولتها و احزاب به عدم دخالت در امور داخلی کشورها بر اساس منشور سازمان ملل متحد و منشور اتحادیه عرب تاکید کرد.

 

«نورالدین بدوی» وزیر کشور الجزایر، هفته گذشته بر وجود هماهنگی امنیتی مستمر بین الجزایر و تونس در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :