موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59883 :کد

0

درگیری نیروی امنیتی ترکیه باشبه نظامیان کردپس ازانفجارآنکارا

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۷
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -درگیری نیروی امنیتی ترکیه باشبه نظامیان کردپس ازانفجارآنکارا

پس از انفجار شدید آنکارا که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شده، نیروهای امنیتی ترکیه با شبه نظامیان کرد در جنوب شرق این کشور درگیر شدند.

 

 

پس از انفجار شدید آنکارا که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شده، نیروهای امنیتی ترکیه با شبه نظامیان کرد در جنوب شرق این کشور درگیر شدند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که دولت ترکیه، شبه نظامیان پ ک ک را مسئول اصلی انفجار اخیر آنکارا معرفی کرده اند، نیروهای امنیتی امروز سه شنبه در جنوب شرق این کشور با شبه نظامیان پ ک ک درگیر شدند.

 

درگیری نیروهای امنیتی ترکیه و شبه نظامیان کرد در دیاربکر رخ داده است. این در شرایطی است که برخی مناطق دیاربکر همچنان با تدابیر شدید امنیتی و مقررات منع رفت و آمد روبرو است.

 

منابع امنیتی اعلام کرده اند که یک مامور پلیس و 3 تروریست در این درگیری ها کشته و 10 غیر نظامی نیز زخمی شده اند.

 

درگیری ها شب گذشته زمانی آغاز شد که تعدادی از جوانان عضو پ ک ک موانعی را ایجاد کردند و چند دستگاه خودرو را در دیاربکر به آتش کشیدند. این اقدام با واکنش پلیس ترکیه روبرو شده است.

 

درگیری ها در حالی آغاز شده است که احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه گفته است که تقریبا شواهد مطمئنی وجود دارد که نشان می دهد پ ک ک عامل اصلی انفجار آنکارا است که روز یکشنبه منجر به مرگ بیش از 35 نفر شده است.

 

این خونین ترین درگیری ها بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان کرد از دهه 1990 میلادی به شمار می رود.

 

با شکسته شدن آتش بس بین شبه نظامیان کرد پ ک ک و دولت ترکیه در ماه جولای، جنوب شرق ترکیه شاهد تشدید درگیری های خونین و خشونت ها بوده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :