موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59916 :کد

0

لاوروف: تصمیم خروج نیروها از سوریه برای حمایت از صلح بود

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -لاوروف: تصمیم خروج نیروها از سوریه برای حمایت از صلح بود

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که تصمیم مسکو برای خارج کردن نیروهای اصلی خود از سوریه برای راضی کردن کسی نبود بلکه برای حمایت از روند مسالمت آمیز و صلح در سوریه اتخاذ شد.

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که تصمیم مسکو برای خارج کردن نیروهای اصلی خود از سوریه برای راضی کردن کسی نبود بلکه برای حمایت از روند مسالمت آمیز و صلح در سوریه اتخاذ شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درجریان اظهار نظر خود درباره مذاکرات امروز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و محمد ششم پادشاه مغرب در کاخ کرملین افزود: ارتش سوریه توانسته است که مواضع خود را در محورهای اصلی بازپس بگیرد و خسارت های زیادی به تروریست ها وارد کند.

 

روسیه دوشنبه شب اعلام کرد که نیروهای نظامی اصلی خود در سوریه را از این کشور خارج می کند.

 

در همین حال، روسیه و مغرب درپی دیدار پوتین و محمد ششم بر حفظ وحدت ارضی سوریه و حل بحران آن به شیوه های سیاسی تاکید کردند.

 

در بیانیه مشترک مغرب و روسیه آمده است: مسکو و رباط خواهان حل سیاسی و دیپلماتیک نهایی در سوریه و آغاز مذاکرات مستقیم فراگیر با تیکه بر مصوبات گروه حمایت از سوریه و مصوبات شورای امنیت هستند.

 

این بیانیه بر لزوم تقویت صلح و ثبات به طور کلی در خاورمیانه و شمال آفریقا همراه با تمرکز بر حل و فصل نهایی درگیری اعراب و رژیم اسرائیل و پیشبرد گفت‌وگوی ملی لیبی و حل بحران یمن تاکید کرد.

 

براساس این بیانیه، مغرب از طرح پوتین برای تشکیل یک جبهه گسترده برای مقابله با تروریسم براساس معیارهای قانون بین الملل و منشور سازمان ملل تاکید کرد.

 

این بیانیه تاکید کرد: اینگونه جبهه ای باید با موافقت و هماهنگی با کشورهایی کار کندد که درخصوص مبارزه با تروریست ها و افراط گرایان بیشترین بار را به دوش می کشند.

 

روسیه و مغرب همچنین بر لزوم تقویت همکاری بین المللی برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی بین المللی همراه با تقویت نقش مرکزی سازمان ملل در این تلاش ها تاکید کردند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

لاوروف     تصمیم     خروج     نیرو     سوریه     صلح


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :