موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59920 :کد

0

روسیه در قبال سوریه با ایران همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارد

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -روسیه در قبال سوریه با ایران همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارد

سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه تعدادی از نیروهای روسی همچنان در خاک سوریه باقی می‌مانند گفت: این کشور در قبال سوریه با کشور دوست خود یعنی ایران همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارد.

 

سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه تعدادی از نیروهای روسی همچنان در خاک سوریه باقی می‌مانند گفت: این کشور در قبال سوریه با کشور دوست خود یعنی ایران همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، لوان جاگاریان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روسیه به وظیفه خود در قبال سوریه به خوبی عمل کرده و در حال حاضر تعدادی از نیروهای روسیه در کشور سوریه مستقر هستند، اظهار داشت: البته رئیس جمهور روسیه موضوع خروج نیروهای این کشور را به اطلاع رئیس جمهور سوریه رسانیده است.

 

وی با اشاره به قدردانی بشار اسد از روسیه برای کمک در مبارزه با تروریسم به دولت قانونی کشور سوریه تصریح کرد: دولت روسیه ضربات مهلکی را بر پیکره ترورسیم در سوریه وارد کرده است.

 

سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه مذاکرات طرف‌های درگیر سوری در ژنو از دیروز از سر گرفته شده است، اعلام کرد که تعدادی از نیروهای روسی همچنان در خاک سوریه باقی می‌مانند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه پیش‌بینی شما درباره نتیجه مذاکرات ژنو چیست؟، افزود: به عنوان یک دیپلمات باید همیشه به موضوعات با خوش‌بینی نگاه کنم اما باید بگوییم که روسیه تمامی تلاش‌های خود را در این زمینه بکار بسته است و این کشور در قبال سوریه با کشور دوست خود یعنی ایران همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارد.

 

جاگاریان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در زمینه نظر روسیه درباره اقدامات ترکیه در ناامن کردن کشور سوریه هم گفت: این قضیه بسیار مهم است که مرز دو کشور سوریه و ترکیه بسته شود و واقعیت این است که روسیه از نقش کشور ترکیه در قبال سوریه انتقاداتی را دارد، از این رو از ترکیه انتظار داریم تا سیاست‌ها و نقشهای خود در قبال تحولات کشور سوریه را به صورت سازنده‌تری ایفا کند.

 

وی در مورد تسهیل قانون صدور روادید که در سفر اخیر پوتین به ایران به امضا رسیده است، تصریح کرد: تسهیل صدور روادید مشکلات تجار ایرانی و روسی را برای انجام مراودات تجاری آسان‌تر کرده است و من امیدوارم با توجه به بازدیدهایی که از کشور ایران توسط مسئولان روسی شده است در آینده شاهد روابط مطلوب دو جانبه باشیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :