موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/59933 :کد

0

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: باید حساب وهابیت از اهل سنت جدا شود

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -آیت‌الله مکارم‌شیرازی: باید حساب وهابیت از اهل سنت جدا شود

یکی از مراجع تقلید گفت: وهابیت با خوارج قابل مقایسه نیست زیرا کشتار وهابیت در سطح جهان گسترش یافته؛خطر وهابیت تنها برای مسلمین نیست بلکه اصل اسلام را هدف گرفته‌اند.

 

یکی از مراجع تقلید گفت: وهابیت با خوارج قابل مقایسه نیست زیرا کشتار وهابیت در سطح جهان گسترش یافته؛خطر وهابیت تنها برای مسلمین نیست بلکه اصل اسلام را هدف گرفته‌اند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از مرکز خبر «حوزه»، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در مراسم رونمایی از «پایگاه تخصصی نقد وهابیت» گفت: وهابیت، در حال حاضر بزرگترین بلای جهان است؛ داعش و النصره فرزندان شوم وهابیت هستند؛ کسانی که در این عرصه مطالعات داشته‌اند می‌دانستند که چنین روزهایی برای جهان اسلام قابل پیش بینی بود.

 

وی افزود: وهابیت با خوارج قابل قیاس نیست، زیرا کشتار وهابیت در سطح جهان گسترش یافته است، خطر وهابیت تنها برای مسلمین نیست بلکه اصل اسلام را هدف گرفته‌اند؛ خطر آنها برای مسلمین، همان کشتارهایی است که به جای می‌گذارند، ولی خطرشان برای اسلام آن است که آنها سعی دارند، اسلام را دینی خشن معرفی کنند و ابزاری به دست اسلام‌ستیزان در سطح دنیا خواهند داد.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: این در حالی است که مردم دنیا امروز آماده روی آوردن به اسلام هستند؛ همانگونه که دانشمند آمریکایی گفته بود با این رشد فزاینده گرایش به اسلام اگر روزی دیدید که مردم آمریکا صبح‌ها با اذان از خواب بیدار می‌شوند تعجب نکنید.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: در این مسئله بیش از هر چیز دلمان برای اسلام می‌سوزد که آنها همیشه به‌دنبال تخریب چهره اسلام هستند.

 

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: نکته دیگر آن است که در مقابل این هجوم افکار، باید هجمه قوی انجام شود و صرفا با حالت انفعالی علیه افکار ضد انسانی و ضد اسلامی هجمه وارد کنیم باید کار را به جایی برسانیم که مسلمانان و غیر مسلمانان باور کنند این افراد مسلمان نیستند و خارج از جمعیت مسلمانان هستند.

 

وی افزود: در این زمینه باید حساب وهابیت از اهل سنت جدا شود، زیرا وهابیون گروهی بدعت‌گذار هستند که ابزار دست مخالفان اسلام شده‌اند؛ فایده این امر نیز آن است که در این میان می‌توانیم از یاری اهل سنت برای کوبیدن این افراد استفاده کنیم.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: کتاب‌هایی که از سوی اهل سنت بر رد وهابیت نوشته شده است، بسیار بیشتر از کتبی است که شیعیان در رد وهابیت نگاشته‌اند و به همین دلیل باید آنها را در این مبارزه شرکت دهیم.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: در حال حاضر در سه جبهه با این افراد مبارزه می‌شود که شامل جبهه سیاسی، نظامی و فرهنگی است؛ حوزه‌ها وظیفه دارند که در جبهه فکری و فرهنگی با این گروه‌ها مبارزه کنند و اثبات شود که این افراد عوامل بیگانه هستند و افکار آنها خلاف اسلام است.

 

وی گفت: چه کسانی به این وهابیون چنین اجازه‌ای داده است که حس کنند قیم همه مسلمانان هستند؛ همین قیمومیت خیالی موجب شده است که با تمام علمای اسلام به مبارزه بپردازند و بگویند که اگر افکار ما را نپذیرید، باید جان خود را از دست بدهید.

 

این مرجع تقلید افزود: آینده این گروه بسیار تاریک است که خوشبختانه روز به روز در حال بدبختی بیشتر هستند و دنیا امروز بیش از پیش این گروه را می‌شناسد و حتی در آمریکا هم سیاستمدارانی وجود دارند که بیان می‌کنند هسته مرکزی این تفکرات خطرناک در عربستان است و باید در آینده نزدیک منتظر ریشه کن شدن آنها باشیم.

 

منبع:خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :