موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59935 :کد

0

هاموند: منتظر تایید عقب‌نشینی جزئی روسیه از سوریه می‌مانیم

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۸
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -هاموند: منتظر تایید عقب‌نشینی جزئی روسیه از سوریه می‌مانیم

وزیر خارجه انگلیس در واکنش به تصمیم روسیه مبنی بر کاهش حضور نظامی خود در سوریه، اعلام کرد: منتظر می‌مانیم تا عقب‌نشینی جزئی نیروهای روسیه از سوریه تأیید شود.

 


وزیر خارجه انگلیس در واکنش به تصمیم روسیه مبنی بر کاهش حضور نظامی خود در سوریه، اعلام کرد: منتظر می‌مانیم تا عقب‌نشینی جزئی نیروهای روسیه از سوریه تأیید شود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «الشرق الاوسط»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، دوشنبه دستور خروج بخش عمده‌ای از نظامیان این کشور از سوریه را صادر کرد.

 

در پی این تصمیم پوتین، وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه «نظامیان در حال انتقال تجهیزات به هواپیماها هستند»، افزود: متخصصان فنی در پایگاه هوایی آماده‌سازی هواپیماها را برای پرواز دراز مدت به پایگاه‌های هوایی در روسیه را آغاز کرده‌اند.

 

خروج بخش اعظمی از نیروهای روسیه از سوریه با واکنش‌های مختلفی در عرصه بین‌المللی مواجه شده است.


در همین راستا، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، امروز- سه‌شنبه- در سخنانی در مجلس عوام این کشور گفت: جامعه جهانی تاکنون «دلیلی مستقل» درخصوص کاهش حجم نیروهای روسیه در سوریه دریافت نکرده است.

 

هاموند اظهار داشت، اعضای گروه بین‌المللی حمایت از سوریه، که تصمیم غیرمنتظره «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه درباره سوریه را دریافت کرده‎اند، همگان را به احتیاط در تعامل با این اقدام دعوت می‌کنند.

 

وی افزود، در صورتی‌که خبر کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه تایید شود، «خوشحال» خواهد شد؛ چرا که به گفته او، بعد از 5 ماه از آغاز عملیات نظامی «بیهوده» روسیه در سوریه، مسکو حمایت نظامی خود از نظام «بشار اسد» را کاهش می‌دهد.

 

فیلیپ هاموند همچنین ساعاتی پس از صدور دستور پوتین درباره سوریه، در «فیس‌بوک» نوشت: روسیه اعلام کرد که بخش زیادی از نیروهای هوایی خود را از سوریه خارج می‌کند و این نشانی مثبت برای آینده سوریه است.اگر این اقدام به انتقال قدرت در دمشق منتهی شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :