موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59940 :کد

0

بامعارضان درباره«انتقال سیاسی قدرت» در سوریه تبادل نظر کردیم

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۰۵   
 تحلیل ایران -بامعارضان درباره«انتقال سیاسی قدرت» در سوریه تبادل نظر کردیم

نماینده سازمان ملل در امور سوریه بعد از نشست با معارضان سوریه در دومین روز از نشست ژنو۳ درباره بحران سوریه گفت: در دیدار با هیئت معارضان سوریه در مورد موضوع انتقال سیاسی قدرت در سوریه تبادل نظرکردیم.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه بعد از نشست با معارضان سوریه در دومین روز از نشست ژنو۳ درباره بحران سوریه گفت: در دیدار با هیئت معارضان سوریه در مورد موضوع انتقال سیاسی قدرت در سوریه تبادل نظر کردیم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری المیادین، استفان دی‌میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه بعد از دیدار با معارضان سوریه در چهارچوب مذاکرات ژنو3 برای حل بحران سوریه گفت: در این نشست درباره انتقال سیاسی قدرت در سوریه تبادل نظر کردیم.

 

دی‌میستورا در یک کنفرانس خبری بعد از نشست با معارضان سوریه، گفت که مذکرات با هیئت رسمی دولت سوریه روز چهارشنبه ادامه پیدا خواهد کرد.

 

نماینده سازمان ملل در امور سوریه افزود: سازمان ملل برای نزدیک کردن طرف‌های سوری به همدیگر تلاش خواهد کرد و ما دیدارهای جداگانه را ادامه خواهیم داد تا به مشترکات و نقاط اختلاف دو طرف پی ببریم.

 

وی در مورد مذاکرات مستقیم بین معارضان و دولت سوریه گفت: امیدواریم که مذاکرات مستقیم بین دو طرف آغاز شود.

 

در دومین روز از نشست ژنو3 با هدف حل سیاسی بحران سوریه هیئت معارضان این کشور با استفان دی‌میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

روز گذشته (دوشنبه) اولین دور این نشست‌ها بین هیئت دولت سوریه به‌ریاست بشار جعفری و دی‌میستورا برگزار شد که دو طرف این دیدار را مثبت و سازنده اعلام کردند.

 

در همین رابطه "سالم المسلط" سخنگوی هیئت معارضان سوری مورد حمایت عربستان اعلام کرد که این هیئت آمادگی دارد تا به‌صورت مستقیم با نمایندگان دولت سوریه مذاکره کند.

 

بر اساس این گزارش، المسلط افزود که بعد از دیدار با دی‌میستورا، سازمان ملل مشخص خواهد کرد که آیا مذاکرات مستقیم با دولت سوریه صورت خواهد گرفت یا خیر.

 

مذاکرات ژنو3 بین دولت سوریه و معارضان از روز گذشته 14 مارس با میانجیگری استفان دی‌میستورا نماینده سازمان ملل به‌صورت غیرمستقیم آغاز شده است.

 

از سوی دیگر روسیه شب گذشته اعلام کرد که برای کمک به پیشبرد روند سیاسی بخش اصلی نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :