موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59965 :کد

0

موافقت مجلس عوام انگلیس با اعزام نیروی نظامی به لیبی

  چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -موافقت مجلس عوام انگلیس با اعزام نیروی نظامی به لیبی

نمایندگان انگلیسی با اعزام هزار نیروی نظامی به لیبی برای مبارزه با تروریست های داعش موافقت کردند.نمایندگان انگلیسی با اعزام هزار نیروی نظامی به لیبی برای مبارزه با تروریست های داعش موافقت کردند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس روز سه شنبه از آمادگی کشورش برای اعزام حدود هزار نیروی نظامی به لیبی در قالب نیروهای ائتلاف خارجی خبر داد.


وی گفت: انگلیس برای ملحق شدن به ۶ هزار نیروی خارجی در لیبی حاضر است هزار نیروی نظامی برای تقویت نیروهای ائتلاف در مقابل تروریست های داعش به شمال آفریقا اعزام کند. در پی این خبر کمیته امور خارجی مجلس عوام انگلیس در نامه ای به هاموند با اعزام نیروهای نظامی به لیبی موافقت کرده است.


کشورهای غربی برای مبارزه با داعش در شمال آفریقا توافق کرده اند با استقرار نیروهای نظامی در تونس و مصر و لیبی سدی در مقابل تروریست های داعش ایجاد کنند. قرار است بخشی از نیروهای نظامی خارجی در لیبی وظیفه آموزش به ارتش این کشور را برای مبارزه با تروریست ها به عهده بگیرند.


دولت متحد لیبی اعلام کرده است حضور نظامیان خارجی در کشورش باید به تایید پارلمان این کشور برسد. در نامه کمیته مجلس عوام به هاموند آمده است مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس قرار است در نشست اتحادیه اروپا در هفته جاری این مسئله را با سایر کشورهای اروپایی مطرح کند.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :