موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/59969 :کد

0

سازمان ملل: محاکمه جنایتکاران جنگی سوریه نباید معطل صلح شود

  چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -سازمان ملل: محاکمه جنایتکاران جنگی سوریه نباید معطل صلح شود

اعضای کمیته تحقیق سازمان ملل می‌گویند محاکم قضایی باید فعلاً و تا پیش از انعقاد توافق صلح سوریه، روند بررسی اتهامات جنایتکاران جنگی خردپا را آغاز کند.اعضای کمیته تحقیق سازمان ملل می‌گویند محاکم قضایی باید فعلاً و تا پیش از انعقاد توافق صلح سوریه، روند بررسی اتهامات جنایتکاران جنگی خردپا را آغاز کند.


به گزارش تحلیل ایران، «پائولو پینهیرو» رئیس کمیته تحقیق سازمان ملل امروز خواستار آن شد که محاکمه جنایتکاران جنگی سوریه هر چه سریع‌تر آغاز شود و جامعه بین‌الملل برای اجرای عدالت، معطل توافق صلح نشود.


بر اساس گزارش رویترز، کمیته تحقیقی که سازمان ملل برای بررسی موارد جنایت جنگی در سوریه تشکیل داده، فهرستی محرمانه از مظنونان به ارتکاب جنایت جنگی در سوریه تنظیم کرده که بیش از 500 مورد مصاحبه است و حتی در چندین مورد، این اسناد را برای کمک به قضات پرونده‌های مربوط به مظنونین خارجی، به محاکم ارائه داده است.


پینهیرو رئیس این کمیته ضمن تأکید بر لزوم تسریع روند محاکمه مظنونین گفته: «اقداماتی که مرتکبین جنایت را به پاسخگویی در برابر قانون وامی‌دارد، نبایست معطل توافق صلح شوند.»


«کارلا دل پونت» از بازرسان سابق جنایی سازمان ملل که به این تیم هم کمک می‌دهد، گفته که تاکنون 15 کشور برای دریافت اطلاعات جمع‌آوری شده از خلال این مصاحبات، درخواست رسمی ارائه داده‌اند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :