موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/60032 :کد

0

دستورالعمل جدید اشتغال ابلاغ شد

  چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -دستورالعمل جدید اشتغال ابلاغ شد

معاون وزیر کار، ساماندهی آزمون‌های عملی مهارت آموزی شغلی را برای اجرا از ابتدای سال ۹۵ ابلاغ کرد.

 

معاون وزیر کار، ساماندهی آزمون‌های عملی مهارت آموزی شغلی را برای اجرا از ابتدای سال ۹۵ ابلاغ کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  محمدامين سازگارنژاد با ابلاغ دستورالعملي به ادارات كل آموزش فني و حرفه اي استان‌ها با تأكيد بر اهمیت و نقش بسزای آزمون‌های عملی در فرایند ارزشیابی کارآموزان و ضرورت نظارت بر اجرای دقیق این آزمون تأكيد كرد برنامه ساماندهی آزمون‌های عملی از ابتدای سال ۹۵ در اولویت اصلی دفتر ارزشیابی مهارت قرار گیرد و اداره سنجش استان با نظارت مدير كل نسبت به پیش بینی تمهیدات مورد نظر اقدام نمايد.

مهر نوشت: در مكاتبه مذكور تأكيد شده كه تقویم آزمون‌های عملی در طول سال ۹۵ تهیه و به مراکز جهت اجرا ابلاغ شود. ضروری است حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، زمان دقیق آزمون عملی کارآموز مشخص شده باشد. زمان‌بندی آزمون عملی باید طوری طراحی شود که حداکثر سه هفته پس از اعلام نتایج کتبی، آزمون عملی فرد اجرا و نمره وي وارد پورتال شود. اين دستور شامل كليه دوره هاي آموزشي مانند طرح ۱۸ ماهه نيز مي شود.

سازگارنژاد افزود: از جمله تمهيداتي كه به منظور ارتقاي فرآيند برگزاري آزمون هاي عملي سنجش مهارت در نظر گرفته شده، آماده سازي و قابل استفاده بودن بانک اطلاعاتی آزمونگران درون و برون سازمانی آن اداره کل به تفکیک شهرستان و حرفه  و شناسایی افراد متعهد و متخصص جهت نظارت بر آزمون‌های عملی و تشيكل بانک اطلاعاتی مربوطه است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :