موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60073 :کد

0

هشدار شولتز درباره شکست اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان

  چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -هشدار شولتز درباره شکست اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان

رئیس پارلمان اتحادیه اروپا درباره از هم گسیختگی و شکست اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان هشدار داد

رئیس پارلمان اتحادیه اروپا درباره از هم گسیختگی و شکست اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان هشدار داد

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "دی ولت"، "مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا درباره موفقیت آمیز بودن نشست پیش روی اتحادیه اروپا- بروکسل برای حل بحران پناهندگان ابراز تردید کرده و درباره عواقب جدی شکست آن هشدار داد.

 

وی افزود: دستیابی به موفقیت نهایی به احتمال زیاد وجود نخواهد داشت. اما من می توانم تصور کنم که ما پیشرفت های کمی را دراین راستا به دست خواهیم آورد.

 

رئیس پارلمان اروپا همچنین تصریح کرد که پیش شرط برای یک توافق عملی با ترکیه اجرایی شدن مکانیسم توافق شده برای تقسیم حدود 160 هزار پناهنده در سراسر اتحادیه اروپا است.

 

شولتز همچنین در این راستا انتقاد شدیدی به مجارستان وارد کرده و گفت: مجارستان باید بر اساس این طرح 1294 پناهنده را بپذیرد؛ البته نخست وزیر مجارستان برگزاری یک همه پرسی در این باره را مطرح کرده است و می گوید این مشکل آلمان است. تا زمانی که ما چنین بحث هایی داریم و در شورای اروپایی تنها به اتفاق آراء می توانیم تصمیم گیری کنیم برای من دشوار است که ابراز خوش بینی بیشتری در این باره کنم.

 

شولتز درباره شکست اتحادیه اروپا در بحران پناهندگان هشدار داده گفت: ما به یک راه حل اروپایی نیاز داریم که به دلایل پناهندگی بپردازد و اگر این امر محق نشود اتحادیه اروپا می تواند دچار از هم گسیختگی شود. اتحادیه اروپا در حال حاضر یک جدایی و انحراف را تجربه می کند.

 

شکاف هایی که در حال عمیق تر شدن است می تواند به شکست اتحادیه اروپا منجر شود.

 

هیچ پروژه ای از جمله پروژه اتحادیه اروپا غیر قابل بازگشت نیست.

 

رئیس پارلمان اروپایی همچنین از ترکیه خواست آزادی مطبوعات را مورد توجه قرار دهد. در ضمن آنکارا باید درک کند که برای مسئله کردها هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.

 

سران اتحادیه اروپا در روزهای پنج شنبه و جمعه (27 و 28 اسفند) نشستی را برای حل بحران پناهندگان با ترکیه در بروکسل برگزار خواهند کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :