موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/60098 :کد

0

استراتژی جدیدبرای افزایش حجم روابط اقتصادی با آفریقا

  چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -استراتژی جدیدبرای افزایش حجم روابط اقتصادی با آفریقا

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه گفت که استراتژی روابط با آفریقا در حال بروز رسانی بوده و سطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدف‌گذاری شده است.

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه در دیدار با سفرای کشورهای آفریقایی مقیم تهران گفت که استراتژی روابط با آفریقا در حال بروز رسانی بوده و سطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدف‌گذاری شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، نشست مشترک سفرای آفریقایی مقیم تهران با ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.

 

در این نشست راه های شتاب بخشیدن به روابط با آفریقا با بهره گیری از فضای بعد از برجام و موانع و مشکلات روابط تجاری و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشینه روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقا و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به کشورهای آفریقایی حتی در دوران تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، عنوان داشت ستاد آفریقا با هدف پیگیری طرح های جدید برای تقویت و سرعت بخشیدن به همکاری های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری با آفریقا، احیاء گردیده و در تلاش است تا از فضای پسا برجام برای شناسایی زمینه های جدید همکاری و افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با قاره آفریقا، بهره برداری نماید.

 

امیرعبداللهیان نیز با اشاره به فضای ایجاد شده پس از برجام و لزوم بهره گیری از این فضا برای توسعه روابط با آفریقا گفت: استراتژی روابط با آفریقا در حال بروز رسانی است و سطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدف گذاری شده است.

 

وی افزود تنظیم برنامه سفر مقامات عالی رتبه ایرانی به آفریقا و بالعکس در دستور کار می باشد و با کمک سفرای آفریقایی می توانیم برنامه واقع بینانه و عملیاتی و همچنین چشم انداز روشنتری جهت توسعه بیش از پیش روابط با قاره آفریقا تنظیم کنیم. معاون عربی وافریقایی وزیر خارجه، روند روابط با آفریقا را رو به رشد توصیف کرد.

 

سفرای آفریقایی نیز با استقبال از ابتکار برگزاری نشست مشترک و رایزنی با آنها، ابراز امیدواری نمودند که ستاد آفریقا در عملیات کردن تصمیمات متخذه و تحرک بخشیدن به روابط تجاری و بازرگانی بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقا گام های جدیدی بر دارد.

 

سفرای آفریقا تأکید نمودند که جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف بویژه علمی، انرژی، بهداشت و درمان و تأسیسات زیر بنایی دستاوردهای بسیار خوبی داشته و می تواند بخشی از نیازمندی های آفریقا در این زمینه ها تامین نماید.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :