موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60151 :کد

0

آتش گرفتن و صدمه شدید جنگنده هریر آمریکا مستقر در خلیج فارس

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۲
تعداد بازدید : ۷۲۴   
 تحلیل ایران -آتش گرفتن و صدمه شدید جنگنده هریر آمریکا مستقر در خلیج فارس

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس از آسیب دیدگی شدید جت نیروی دریایی این کشور مستقر در کشتی جنگی «یو اس اس کر سارج» در چند روز گذشته خبر داد.سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس از آسیب دیدگی شدید جت نیروی دریایی این کشور مستقر در کشتی جنگی «یو اس اس کر سارج» در چند روز گذشته خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا از آسیب دیدگی شدید جت نیروی دریایی این کشور مستقر بر کشتی آبی خاکی یو اس اس کر سارج در خلیج فارس در چند روز گذشته خبر داد.


به نوشته وبگاه «استرایپس» ناوبان «یان مک کانی» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس (بحرین)  از آتش گرفتن یک جنگنده «هریر» این کشور مستقر در ناو  آبی،خاکی «یو اس اس کر سارج» خبر  داد.


بر اساس این گزارش، این حادثه در تاریخ هشتم مارس (هفته گذشته) ساعت یک بعداظهر به وقت محلی برای یک فروند جنگنده «هریر AV-8B » متعلق به اسکادران 126 تیلتروتور رخ داد.


این جنگنده در حالی‌که آماده برخاستن از عرشه ناو آبی خاکی کر سارج بود، آتش گرفت. به دنبال وقوع این حادثه خلبان این جنگنده با کمک نیروهای امدادی از هواپیما بیرون ‌آورده شد.


ناوبان یان مک کانی در تشریح این حادثه گفت که جنگنده یاد شده آسیب جدی دیده است. از سوی دیگر علت  وقوع این حادثه در ناو آبی خاکی یو اس اس کر سارج در دست بررسی است.


از جنگنده حریر در عملیات پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکا  ضد داعش در عراق و سوریه استفاده می‌شود. جت هریر به نام جت پرنده نیز شناخته می‌شود و یکی از خانواده هواپیماهای نظامی است که توانایی پرواز عمودی، برخاست و فرود مسافت کوتاه را دارد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :