موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/60174 :کد

0

شفاف سازی رسانه ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۹
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -شفاف سازی رسانه ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

رسانه‌ها باید بدون تخریب و انتقادهای بی‌هدف و متهم کردن بی مورد این و آن با شفاف‌نمایی به تجزیه و تحلیل و آسیب‌های اجتماعی بپردازند.

رسانه‌ها باید بدون تخریب و انتقادهای بی‌هدف و متهم کردن بی مورد این و آن با شفاف‌نمایی به تجزیه و تحلیل و آسیب‌های اجتماعی بپردازند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، مجید ابهری رفتار شناس در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به روش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در رسانه ها اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند در جایگاه مربی و آموزشگار به بیان زمینه انحراف و خطرات موجود در بسترهای اجتماعی بپردازد.آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین مسائل کشور است آگاه سازی و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها و استفاده از امکانات آنها از جایگاه ویژه‌ای در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برخوردار هستند.

وی در پایان با بیان اینکه رسانه‌ها با وارد شدن به موقع به مسائل قبل از بروز بحران می‌توانند نقش پیشگیری خود را در آسییب‌های اجتماعی به خوبی ایفا کنند گفت:با به روز شدن رسانه‌ها یعنی اینکه رسانه‌ها زودتر با حداقل هم زمان با وقوع بعضی از آسیب ها آنها را مورد پژوهش و تجزیه و تحلیل قرار دهند و بایستی از کادر کارشناسی و اتاق فکر مربوط و تخصصی در آن زمینه استفاده کنند آسیب‌شناسان اجتماعی و رفتارشناسان و روانشناسان می‌توانند بهترین همراهان آموزشی برای رسانه‌ها و به روزرسانی آنها باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :