موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/60219 :کد

0

سطح جدید روابط ایران و آفریقا برای ۵ سال آینده طراحی شده است

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -سطح جدید روابط ایران و آفریقا برای ۵ سال آینده طراحی شده است

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان گفت: استراتژی روابط با آفریقا در حال بروزرسانی است وسطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدفگذاری شده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان گفت: استراتژی روابط با آفریقا در حال بروزرسانی است وسطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدفگذاری شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، نشست مشترک سفرای آفریقایی مقیم تهران با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

 

در این نشست راه های شتاب بخشیدن به روابط با آفریقا با بهره‌گیری از فضای بعد از برجام و موانع و مشکلات روابط تجاری و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

امیرعبداللهیان در این دیدار، با اشاره به فضای ایجاد شده پس از برجام و لزوم بهره‌گیری از این فضا برای توسعه روابط با آفریقا گفت: استراتژی روابط با آفریقا در حال بروزرسانی است و سطح جدیدی برای افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با آفریقا در پنج سال آینده هدفگذاری شده است.

 

وی افزود: تنظیم برنامه سفر مقامات عالی رتبه ایرانی به آفریقا و بالعکس، در دستور کار است و با کمک سفرای آفریقایی می‌توانیم، برنامه واقع‌بینانه و عملیاتی و همچنین چشم‌انداز روشن‌تری برای توسعه بیش از پیش روابط با قاره آفریقا تنظیم کنیم.

 

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان، روند روابط با آفریقا را رو به رشد توصیف کرد.

 

در این نشست، همچنین ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشینه روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقا و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به کشورهای آفریقایی حتی در دوران تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، اظهار داشت: ستاد آفریقا با هدف پیگیری طرح‌های جدید برای تقویت و سرعت بخشیدن به همکاری‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری با آفریقا، احیاء شده و در تلاش است تا از فضای پسابرجام برای شناسایی زمینه‌های جدید همکاری و افزایش حجم روابط تجاری و اقتصادی با قاره آفریقا، بهره‌برداری کند.

 

سفرای آفریقایی نیز با استقبال از ابتکار برگزاری نشست مشترک و رایزنی با آنها، ابراز امیدواری کردند که ستاد آفریقا در عملیات کردن تصمیمات متخذه و تحرک بخشیدن به روابط تجاری و بازرگانی بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقا گام‌های جدیدی بر دارد.

 

سفرای آفریقا همچنین تأکید کردند که جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف بویژه علمی، انرژی، بهداشت و درمان و تأسیسات زیربنایی دستاوردهای بسیار خوبی داشته و می‌تواند بخشی از نیازمندی های آفریقا در این زمینه ها را تامین کند.

 

منبع:مهر

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :