موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60271 :کد

0

انتقاد اشتاین‌مایر از تک روی‌های ملی برای حل بحران پناهندگان

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -انتقاد اشتاین‌مایر از تک روی‌های ملی برای حل بحران پناهندگان

وزیر امور خارجه آلمان در آستانه برگزاری نشست اتحادیه اروپا-ترکیه درباره بحران پناهندگان با انتقاد از تکروی‌های ملی برای حل این مسئله خواستار پایان دادن به این رویکردها شد.

وزیر امور خارجه آلمان در آستانه برگزاری نشست اتحادیه اروپا-ترکیه درباره بحران پناهندگان با انتقاد از تکروی‌های ملی برای حل این مسئله خواستار پایان دادن به این رویکردها شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با روزنامه "پاسایر نویه پرسه" از رویکرد دولت آلمان در سیاست پناهندگان دفاع کرده و گفت: من انتظار دارم که اروپاییان دوباره همدیگر را بیایند.

 

وی با نگاهی به نشست امروز اتحادیه اروپا- ترکیه درباره بحران پناهندگان در بروکسل اظهار داشت که تنها یک راه حل اروپایی برای بحران پناهندگان می تواند وجود داشته باشد. تصاویر اردوگاه ایدومنی ( در مرزهای بین یونان و مقدونیه) به ما نشان می دهد که تک روی های ملی به چه شرایطی منجر می شود. ما باید با این نشست به این تکروی ها پایان دهیم.

 

وی افزود: توافق با ترکیه نیز شامل راه حل اروپایی می شود که بالاخره از این مسئله جلوگیری می کند که انسان ها به دست قاچاقچیان بی رحم افتاده و به مسیری خطرناک قدم بگذارند.

 

مهاجرت های کنترل نشده و غیر قانونی باید بالاخره جایگزین مهاجرت های قانونی و کنترل شده شوند. یونان نیز باید با حمایت های قدرتمندانه در شرایطی قرار گیرد که بتواند بلافاصله توافق انجام گرفته را اجرایی کند.

 

وی درخواست شریک خود در دولت ائتلافی ( حزب سوسیال مسیحی) بری تغییر رویکرد دولت در سیاست پناهندگان را رد کرده و تاکید کرد که این درخواست ها در دراز مدت منجر به یک کاهش اعتماد به عرصه سیاسی می شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :