موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/60278 :کد

0

اتصال برق ایران به جمهوری آذربایجان

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -اتصال برق ایران به جمهوری آذربایجان

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام خبر اتصال قریب‌الوقوع برق ایران و آذربایجان گفت: زیرساخت‌های طرح اتصال شبکه برق ایران به روسیه، ارمنستان و گرجستان هم در حال تکمیل است

 

 

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام خبر اتصال قریب‌الوقوع برق ایران و آذربایجان گفت: زیرساخت‌های طرح اتصال شبکه برق ایران به روسیه، ارمنستان و گرجستان هم در حال تکمیل است و حداکثر تا دو سال آینده برق بین چهار کشور جریان پیدا خواهد کرد.

 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار تسنیم، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص آخرین وضعیت مبادله برق بین ایران و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: پست انتقال مورد نیاز برای تبدیل ولتاژ برق ایران به ولتاژ آذربایجان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و خط انتقال برق هم ماه گذشته به بهره‌برداری رسید و حداکثر ظرف یک و نیم ماه آینده اتصال برق بین دو کشور به‌صورت کامل انجام می‌شود.


وی درباره علت اجرای کامل پروژه مبادله برق در یک و نیم ماه آینده با وجود آماده‌بودن زیرساخت‌ها توضیح داد: باید قرارداد خرید و فروش یا مبادله برق بین دو کشور امضاء شود که خوشبختانه توافقات و اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته است.


معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی همچنین تصریح کرد: با توجه به توافقاتی که بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه، گرجستان و ارمنستان صورت گرفته و جلسات مربوطه نیز در نیمه دوم فروردین ماه 95 برگزار خواهد شد، برنامه‌ریزی‌ها مبتنی بر این است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مسیر بین این کشورها، بتوانیم مبادلات برق را بین 4 کشور افزایش دهیم.


فلاحتیان متذکر شد: برای این منظور حداکثر تا 24 ماه آینده خط جدید 400 کیلوولت بین ایران و ارمنستان در خاک آن کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 


وی در پایان خاطرنشان کرد: پست انتقالی در مرز گرجستان و ارمنستان در حال احداث است که با احداث آن زمینه سنکرون کردن (اتصال ایمن دو شبکه‌ برقی کاملاً مجزا) بین ایران و چهار کشور روسیه، ارمنستان و گرجستان فراهم خواهد شد و به‌راحتی می‌توانیم ظرف حداکثر دو سال آینده مبادله برق را بین این کشورها داشته باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :