موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/60286 :کد

0

وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده‌ایم

  پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۸
تعداد بازدید : ۹۰۱   
 تحلیل ایران -وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده‌ایم

وزیر نیرو گفت: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده‌ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می‌شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی.

 

 

 

وزیر نیرو گفت: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده‌ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می‌شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، حمید چیت‌چیان اظهار داشت: اصلی‌ترین مسئولیت وزارت نیرو تأمین مطلوب آب و برق برای مردم است و تمامی اقدامات در این وزارتخانه با در نظر گرفتن این اولویت انجام می‌گیرد.


وی افزود: با وجود تمامی محدودیت‌هایی که در سال 94 داشتیم توانستیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که پیک مصرف تابستان سال جاری بدون بروز کمترین مشکل در تأمین آب شرب و برق برای مردم بگذرد.


وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در سال 95 نیز اولویت وزارت نیرو تأمین مطلوب آب و برق تابستان است که در این راستا برنامه‌های مدون تعریف شده برای تأمین آب و برق شهر به شهر کشور داریم.


چیت‌چیان با بیان اینکه در سال 95 تنش آبی در برخی شهرها و روستاهای ایران ادامه خواهد داشت، گفت: اگرچه میزان بارش‌ها در نیمه دوم سال 94 نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نسبی داشته اما این افزایش اندک به‌معنای تمام شدن دوران خشکسالی نیست بلکه متوسط سالانه بارش‌های کشور نیز از 250 میلی‌متر در دهه‌های اخیر، به حدود 205 تا 210 میلی‌متر در سالهای اخیر رسیده است.


وی خاطرنشان کرد: در برخی نقاط کشور وارد شانزدهمین سال خشکسالی شده‌ایم و این خشکسالی هم خشکسالی اقلیمی را شامل می‌شود و هم خشکسالی هیدرولوژیکی.


چیت‌چیان با ابراز "در حال حاضر 160 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در بخش آب و برق داریم" تصریح کرد: در تلاشیم با جذب منابع مالی خارجی به تکمیل پروژه‌های مهم بخش آب و برق کشور سرعت دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :