موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60351 :کد

0

کره شمالی موشک بالستیک به دریای شرقی شلیک کرد

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -کره شمالی موشک بالستیک به دریای شرقی شلیک کرد

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: کره شمالی بامداد جمعه یک فروند موشک بالستیک به درون آبهای جوار سواحل شرقی این کشور شلیک کرد.وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: کره شمالی بامداد جمعه یک فروند موشک بالستیک به درون آبهای جوار سواحل شرقی این کشور شلیک کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، این اقدام چند روز پس ازآن انجام شد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دستور آزمایش های بیشتر کلاهک های هسته ای و موشکی را صادر کرد.


یک سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این موشک ساعت 5:55 صبح جمعه به وقت محلی (25 دقیقه بامداد جمعه به وقت ایران) ازمنطقه «ساکچون» درجنوب غربی کره شمالی شلیک شد وپس ازطی مسافت 800 کیلومتر در«دریای شرقی» (دریای ژاپن) فرود آمد.


این مقام وزارت دفاع کره جنوبی نوع موشک شلیک شده کره شمالی را مشخص نکرد اما خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از منابع نظامی گزارش داد که موشک شلیک شده از نوع « رودونگ» بوده که نسخه تقویت شده ای ازموشک «اسکاد» با بُرد حداکثر 1300 کیلومتر بوده است.


خبرگزاری رویترز نیز به نقل ازیک مقام آمریکایی شلیک این موشک را تائید کرد. این مقام آمریکایی گفته که به نظر می رسد این موشک ازیک سکوی متحرک جاده ای شلیک شده است.


وی خاطرنشان کرد که جزئیات موضوع در دست بررسی است اما به نظر می رسد موشک شلیک شده میان بُرد بوده است.


خبرگزاری رسمی کره شمالی روزسه شنبه به نقل ازرهبر این کشور اعلام کرد که کره شمالی بزودی انفجار یک کلاهک هسته ای وهمچنین چندین نوع موشک بالستیک را آزمایش می کند.


«کیم جونگ اون» گفت که این آزمایش ها با هدف ارتقای «قابلیت تهاجمی هسته ای» کره شمالی انجام خواهند شد.


درپی آزمایش هسته ای اواسط دی ماه کره شمالی، آمریکا وسازمان ملل تحریم هایی علیه این کشور تصویب کردند. شورای امنیت سازمان ملل متحد اواسط اسفند ماه به اتفاق آراء شدیدترین تحریم ها علیه کره شمالی را در20 سال اخیر تصویب کرد. این قطعنامه که پیش نویس آن را آمریکا با حمایت چین ارائه داده بود، تحریم های پیشین سازمان ملل علیه کره شمالی را در واکنش به آزمایش هسته ای 6 ژانویه (16 دی ) این کشور تا حد زیادی گسترش می دهد.


مجلس سنای آمریکا نیز اواخر بهمن ماه به اتفاق آراء تشدید تحریم های کره شمالی در ارتباط با برنامه هسته ای این کشور را تصویب کرد.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :