موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60355 :کد

0

افزایش تلفات غیرنظامیان در اثر حملات متجاوزان یمن

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -افزایش تلفات غیرنظامیان در اثر حملات متجاوزان یمن

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نگران افزایش شمار تلفات غیر نظامی یا آسیب به زیرساخت های غیر نظامی یمن هستیم ما با سران ائتلاف سعودی در ارتباط دائم هستیم.

 

 

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نگران افزایش شمار تلفات غیر نظامی یا آسیب به زیرساخت های غیر نظامی یمن هستیم ما با سران ائتلاف سعودی در ارتباط دائم هستیم.
به گزارش تحلیل ایران، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه در این وزارتخانه درباره اعلام خودمختاری در سوریه گفت: ما مناطق خودمختار را در داخل سوریه به رسمیت نمی شناسیم و به یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه نیز متعهدیم. در عین حال، تمرکز ما روی پیشبرد انتقال سیاسی واقعی و بر اساس مذاکره به سوی دولتی فراگیر است که بتواند منافع همه مردم این کشور را تامین کند. اینکه این دولت چگونه خواهد بود و به چه شکل عمل می کند چیزی است که باید مردم سوریه درباره اش تصمیم بگیرند.

وی افزود: باور ما این است که پاسخ به مشکلات فعلی در سوریه، ایجاد مناطق خودگردان و خودمختار نیست. روی آوردن به خودمختاری، رویکردی نیست که ما از آن حمایت کنیم. 

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت هدف ما روی کار آمدن دولتی است که بشار اسد در راس آن نباشد، پاسخگو و فراگیر باشد. اینکه حمایت ما از مناطق یاد شده برای مقابله با داعش همچنان ادامه خواهد داشت ولی قطعا ما از خودمختاری در این مناطق حمایت نمی کنیم. 

کربی درباره هشدار سازمان ملل در رابطه با افزایش شمار تلفات غیر نظامیان در حملات هوایی رژیم سعودی گفت این گزارش ها را دیده ایم و نگران افزایش شمار تلفات غیر نظامی یا آسیب به زیرساخت های غیر نظامی یمن هستیم. ما با سران ائتلاف سعودی در ارتباط دائم هستیم و مسائلی اینچنینی را به صورت خاص با آنان طرح می کنیم. شکی نیست که مرگ هر غیر نظامی، یک مصیبت است و ما همچنان این موضوع را با ائتلاف سعودی در میان می گذاریم. 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :