موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60374 :کد

0

تقدیر ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت‌کننده در عملیات سوریه

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -تقدیر ولادیمیر پوتین از نظامیان شرکت‌کننده در عملیات سوریه

رئیس جمهوری روسیه در مراسمی از نظامیان این کشور که در عملیات نظامی در سوریه نقش‌آفرینی کرده‌اند، تقدیر کرده و به خلبانان مدال افتخار اهدا کرد.

رئیس جمهوری روسیه در مراسمی از نظامیان این کشور که در عملیات نظامی در سوریه نقش‌آفرینی کرده‌اند، تقدیر کرده و به خلبانان مدال افتخار اهدا کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از یورونیوز، ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه از نظامیان کشورش که در عملیات سوریه شرکت داشتند تقدیر و تشکر کرد. پوتین در مراسم اعطای مدال به خلبانان این عملیات گفت که روسیه به ارتش و نظامیان خود افتخار می‌کند.

 

رئیس جمهوری روسیه با تایید کشته شدن پنج خلبان روس در جریان مداخله نظامی در سوریه٬ آنها را قهرمانان و رزمندگان فداکاری خواند که تا آخرین لحظه به وظیفه خود پایبند بودند. او با نام بردن از این خلبانان٬ خطاب به خانواده‌هایشان گفت: «مرگ این خلبانان ضایعه جبران ناپذیری است. آنچه رخ داده را اندوه شخصی می‌دانم و به همین دلیل نام شوهران، پدران و پسران شما را ذکر کردم».

 

این مراسم با حضور مقام‌های کشوری و لشکری روسیه برگزار شد. ولادیمیر پوتین از عقب‌نشینی نیروهای نظامی روس به‌عنوان فرصتی برای برقراری صلح در منطقه نام برد و درعین حال تاکید کرد که در صورت نیاز٬ کشورش می‌تواند در عرض چند ساعت بار دیگر در سوریه حضور نظامی داشته باشد.

 

وی گفت: «همه شرکای ما از این موضوع آگاه‌اند که سامانه دفاع هوایی ما در برابر هر آنچه تهدید علیه ما تلقی شود به‌کار خواهد افتاد».

 

اولین گروه از خلبانان روس روز سه‌شنبه خاک سوریه را ترک و به روسیه بازگشتند؛ یک روز پس از آنکه ولادیمیر پوتین فرمان تخلیه بخش عمده‌ای از نیروهای نظامی این کشور از خاک سوریه را صادر کرد و خواستار تقویت نقش مسکو در روند صلح و پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

پوتین     روسیه     عملیات     سوریه     نیرو    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :