موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60385 :کد

0

آمریکا: مانعی برای بقای بشار اسد در قدرت نیست

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -آمریکا: مانعی برای بقای بشار اسد در قدرت نیست

دولت آمریکا به ایرانی‌ها و روسها اعلام کرد که مانعی برای بقای بشار اسد در قدرت دیده نمی‌شود و حق او در نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری محفوظ است

دولت آمریکا به ایرانی‌ها و روسها اعلام کرد که مانعی برای بقای بشار اسد در قدرت دیده نمی‌شود و حق او در نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری محفوظ است و در این چارچوب بود که تصمیم خروج نیروهای روسیه از سوریه گرفته شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه الاخبار، کسانی که تصمیم «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه مبنی بر کاهش تعدادی از نیروهای نظامی روس در سوریه را به خالی کردن پشت بشار اسد تلقی کردند، به خطا رفتند.

 

این گروه می‌توانند اندکی به عقب بازگشته و به اظهارات دولت آمریکا در این خصوص توجه داشته باشند.

 

به هر حال مراجع تصمیم‌گیر در محور مقاومت از تصمیم روز دوشنبه گذشته پوتین مبنی بر کاهش تعدادی از نیروهای نظامی روس که در جنگ علیه تروریسم در سوریه شرکت کردند، غافلگیر نشدند.

 

منابع آگاه در این باره تأکید کردند که طرفهای مرتبط با بحران سوریه در دمشق و تهران و حزب‌الله در لبنان از قبل در جریان تصمیم پوتین قرار داشتند؛ زیرا «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، تهران و حزب‌الله را پیش از اعلام این تصمیم مطلع کرده بود.

 

به‌عبارت بهتر ادعای کسانی که اعلام کردند که تصمیم پوتین حاصل ناراحتی از کنفرانس مطبوعاتی ولید المعلم وزیر خارجه سوریه است، صحت ندارد. المعلم در این کنفرانس اظهار داشت، با نظام فدرالی مخالف بوده و بشار اسد را خط قرمز می‌داند.

 

اما گفت‌وگوی پوتین و اسد و تفاهم آنها برای کاهش تعداد نیروهای نظامی روسیه در سوریه قبل از مصاحبه ولید المعلم انجام شده بود نه پس از آن و اسد بلافاصله بعداز این گفت‌وگو با همپیمانان خود در تهران و بیروت تماس گرفت و آنها را در جریان تفاهم خود با پوتین قرار داد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :