موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/60395 :کد

0

کاهش تلفات رانندگی در سال ۹۴

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -کاهش تلفات رانندگی در سال ۹۴

رئیس پلیس راهور ناجا گفت:‌ ۱۴ هزار نفر در ۱۰ ماهه امسال در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند .

 

 

 

رئیس پلیس راهور ناجا گفت:‌ 14 هزار نفر در 10 ماهه امسال در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند .
به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار مهری در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: در آستانه سال 95 نیروی انتظامی ایران با برنامه ریزی که در حوزه ترافیکی و انتظامی انجام داده است سال خوب و ایمنی را برای هموطنان فراهم خواهد کرد. 

وی ادامه د اد: پلیس راهنمایی و رانندگی برنامه ریزیهایی را برای سال 95 انجام داده است و با حداکثر توان خود و آمادگی صد در صدی برای برقراری نظم در رفت آمد و در سطح جاده های داخل و بیرون شهر زمینه را فراهم می کند تا هموطنان بتوانند ایام خوبی را سپری کنند. 

وی افزود: نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی با برنامه ریزی هایی که در سالهای گذشته داشته است از سال 84 تا پایان 93 بیش از 10 هزار نفر کمتر در تصادفات کشته شدند. 

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: آمار کشته ها در سال 84 بیش از 27 هزار و 700 نفر و تا پایان سال 93 به 16 هزار و 872 نفر کاهش پیدا کرده است که 40 درصد نسبت به سال 84 کاهش داشته است. 

وی افزود: با وجود افزایش خودرو در سال 84 ، نیم میلیون افزایش خودرو داشتیم اما اکنون این رقم افزایش یافته و بیش از 100 میلیون موتورسیکلت در کشور شماره گذاری شده و در حال تردد هستند. 

وی با بیان اینکه امروز با افزایش سفرها در کشور مواجه هستیم گفت: با توجه به شرایط زندگی امروزه نیل به سفر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در 10 ماه سال 94 ،‌ کشته ها نسبت به سال گذشته 450 نفر کاهش داشته که بیانگر رعایت قانون و مقررات توسط مردم و همکاری بین پلیس و همه دستگاه های امدادی کشور است.

وی افزود: 14 هزار نفر در 10 ماهه امسال در تصادفات جان خود را از دست دادند که 22 درصد آنان عابر پیاده بودند که بیانگر این است که عابران باید به قوانین بیشتر توجه کنند و از این تعداد 24 درصد از این کشته ها موتورسیکلت‌سوارها بودند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اگرچه نسبت به سال گذشته کاهش تلفات را داشتیم اما براساس تحقیقی که در سال 93 انجام دادیم ، 7 درصد درآمد تولید ناخالص ملی کشور در تصادفات به هدر رفته است که این نیازمند توجه ویژه‌ای در این بخش است. 

وی ادامه داد: تعداد از متخلفان باعث ایجاد خسارت به بقیه می شوند به طوریکه امسال 3 هزار راننده متخلف باعث کشته شدن بیش از 14 هزار نفر شدند که باید اقدامات کنترلی نسبت به کسانی که رعایت نمی کنند صورت گیرد. 

وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در همه سطوح حضور فعالی دارد تا در سال جاری شاهد کاهش تصادفات و تلفات باشیم و در نوروز 95 با رعایت قوانین و مقررات به سمت کاهش تخلفات پیش برویم.

سردار مهری گفت: کسانی که قوانین را رعایت می کنند توسط تعداد اندکی از متخلفان مورد اذیت قرار می گیرند و این دسته باید با رعایت قوانین و مقررات خسارت کمتری را به دیگران وارد کنند.

وی ادامه داد : سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، انحراف به چب، خواب‌آلودگی از جمله دلایلی است که بیشترین تاثیر را در تلفات جاده ای داشته است که در نوروز گذشته 38 درصد افرادی که جان خود را از دست داده‌اند به این دلیل بوده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :