موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60471 :کد

0

واشنگتن: از اتهامات نمازی‌ها اطلاعی نداریم

  شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۴۸۵   
 تحلیل ایران -واشنگتن: از اتهامات نمازی‌ها اطلاعی نداریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن از اتهامات وارده به سیامک و باقر نمازی اطلاعی ندارد و ایران باید هر چه سریع‌تر علاوه بر ایجا دسترسی کنسولی به این دو فرد، هر ۲ را سریعاً آزاد کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن از اتهامات وارده به سیامک و باقر نمازی اطلاعی ندارد و ایران باید هر چه سریع‌تر علاوه بر ایجا دسترسی کنسولی به این دو فرد، هر 2 را سریعاً آزاد کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب با لحنی تحکم‌آمیز در خصوص 2 تبعه ایرانی-آمریکایی که در زندان‌های ایرانی به سر می‌برند، سخن گفت.

 

کربی در خصوص بازداشت «سیامک نمازی» و پدرش «محمدباقر نمازی» گفت: «از دیدن گزارش‌های مبتنی بر دستگیری شهروندان آمریکایی در ایران، نگران‌ایم.»

 

وی پس از اشاره به تاریخ دستگیری این 2 فرد گفت: «از اتهامات هیچ یک از این دو فرد اطلاعی نداریم و اعتقاد داریم که بازداشت آنها غیرعادلانه است.»

 

کربی در انتها برای قوه قضائیه ایران تعیین تکلیف کرد و گفت: «از ایران می‌خواهیم که دسترسی کنسولی سفارت سوئیس به این 2 فرد را فراهم کند و علاوه بر این، هر چه زودتر هر دوی آنها را آزاد کند تا به جمع خانواده‌هایشان بازگردند.»

 

منبع:خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :