موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/60518 :کد

0

بدافزاری برای آلوده کردن آیفون های قفل نشکسته

  شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۳۴۰   
 تحلیل ایران -بدافزاری برای آلوده کردن آیفون های قفل نشکسته

معمولا بدافزارهایی که برای آلوده کردن سیستم عامل iOS طراحی می شوند تنها می توانند آیفون های قفل شکسته را آلوده کنند.

 

 

 

معمولا بدافزارهایی که برای آلوده کردن سیستم عامل iOS طراحی می شوند تنها می توانند آیفون های قفل شکسته را آلوده کنند، اما این بار بدافزاری شناسایی شده که حتی آیفون های دستکاری نشده و قفل نشکسته را هم آلوده می کند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پی سی مگ، آنچه که بدافزار AceDeceiver را به برنامه ای خطرناک مبدل کرده این است که برای نصب آن بر روی گوشی ها و تبلت های ساخت اپل نیازی به دستکاری و سوءاستفاده از مجوزهای شرکت های تجاری ندارد. علت آن است که بدافزار مذکور از آسیب پذیری موجود در طراحی مکانیزم DRM  برای مدیریت دسترسی به فایل های دیجیتال بهره می گیرد.


AceDeceiver که قبلا حتی از طریق فروشگاه آنلاین اپل قابل بارگذاری بود، در حال حاضر از این فروشگاه حذف شده است، اما به سرعت در اینترنت در حال گسترش است.


فارس نوشت: این بدافزار از جولای 2015 تا فوریه 2016 در فروشگاه آنلاین اپل بارگذاری شده و خود را در قالب برنامه نمایش دهنده وال پیپر جا زده است. طراحی هوشمندانه این بدافزار باعث دور زده شدن سیستم مرور برنامه های ارسالی در App Store  شده است. اپل تنها ماه قبل توانست آلوده بودن این برنامه را کشف کند.


در ماه اکتبر هم بدافزار YiSpecter در چین شناسایی شد که آیفون ها و آی پدهای قفل نشکسته را هدف قرار می داد. سال قبل هم بدافزار  KeyRaider شناسایی شد که توانسته بود صدها هزار آیفون قفل شکسته را آلوده کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :