موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/60546 :کد

0

ساعات کار موزه ها در ایام نوروز دو ساعت افزایش می یابد

  شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -ساعات کار موزه ها در ایام نوروز دو ساعت افزایش می یابد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: همزمان با آغاز سال نو و تعطیلات نوروزی ساعات کار موزه ها و اماکن تاریخی در کردستان هماهنگ با سطح کشور دو ساعت افزایش می یابد.

 

 

 

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: همزمان با آغاز سال نو و تعطیلات نوروزی ساعات کار موزه ها و اماکن تاریخی در کردستان هماهنگ با سطح کشور دو ساعت افزایش می یابد.

 

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا، سید محسن علوی روز شنبه افزود: در راستای استقبال، پذیرایی و بازدید مهمانان نوروزی از اماکن تاریخی و موزه های سطح استان ساعات کار این مکان ها افزایش می یابد تا گردشگران راحتتر بتوانند از این مکان ها بازدید نمایند.


وی ادامه داد: موزه باستان شناسی سنندج، موزه مردم شناسی خانه کرد، عمارت خسروآباد، عمارت مشیر دیوان، مسجد جامع سنندج ، حمام قصلان، موزه قرآنی روستای نگل، غار کرفتو، قلعه زیویه از جمله مکان های تاریخی هستند که مهمانان و مسافران می توانند از آنها بازدید به عمل آورند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اجرای مراسمات مربوط نوروز یکی از برنامه های بسیار مهم و دارای اهمیت این اداره کل در سالیان گذشته بوده و همواره بر اجرای کامل این برنامه ها در راستای حفظ ٬ معرفی و گسترش آن تاکید شده است.


وی گفت: امسال با حمایت های سازمان مرکزی٬ استانداری کردستان و سایر دستگاه های دولتی و خصوصی توانستیم برخی از این آیین ها و رسومات را اجرا نماییم.


وی افزود: جشن نوروزگاه جشنی است که در این راستا از 27 اسفند در عمارت تاریخی خسروآباد سنندج آغاز شده است و تا شش فروردین ادامه خواهد داشت.


وی ادامه داد: آئین هایی همچون بوکه بارانه، کوسه گردی، هه لپه رکی، برپایی سفره هفت سین و موسیقی محلی را در این جشن برای مردم استان و مسافران ورودی به استان برگزار می کنیم.


وی بیان کرد: بر این باوریم که اجرای آیین های نوروزی یکی از بهترین گزینه های جذب گردشگر و توسعه این صنعت در استان کردستان است.


مسئول اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مریوان نیز خبر از برگزاری این مراسم در کنار دریاچه زریوار داد و گفت: مراسم نوروزگاه توسط کودکان 5 الی 12 سال شهرستان مریوان در راستای توجه به آئین ها و سنت گذشتگان و همچنین معرفی این آیین ها و سنت ها به کودکان و نوجوانان به منظور حفظ آنها برگزار گردید.


حدادیان افزود: برگزاری مراسم نوروز گاه در راستای معرفی فرهنگ و سنت مناطق مختلف کردستان و همچنین فرهنگ سازی و توجه به حوزه گردشگری بود که با استقبال خوب مردم و مسولین شهرستان برگزار گردید.
شهرستان مریوان به دلیل هم مرز بودن و با اقلیم کردستان عراق و وجودتنها دریاچه آب شیرین به عنوان قطب گردشگری استان کردستان شناخته شده و هر ساله پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی طی ایام مختلف سال است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :