موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60609 :کد

0

هلاکت ۸۰ مزدور هم پیمان متجاوزان سعودی در تعز یمن

  یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۶
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -هلاکت ۸۰ مزدور هم پیمان متجاوزان سعودی در تعز یمن

درحمله یگان های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی درحمله به منطقه الضباب ۸۰ مزدور کشته شدند.درحمله یگان های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی درحمله به منطقه الضباب 80 مزدور ازجمله 'محمد عبدالله العونی' فرمانده لشکر35 که توسط متجاوزان منصوب شده بود و 2 سرکرده القاعده به نام 'یحیی مهبیط' و 'ابوعبیده الحدی' کشته شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع آگاه نظامی روز شنبه گفت: دراین حمله ده ها مزدور زخمی و شماری از تجهیزات نظامی متعلق به آن ها منهدم شد.


به گفته این منبع نظامی، بسیاری از کشته ها و زخمی های این حمله از افراد تحت پیگرد توسط ارتش و کمیته های مقاومت مردمی بودند.


عربستان سعودی با همدستی برخی کشورهای عربی دیگر و همراهی آمریکا٬ از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه این کشور همسایه خود آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.


براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله شمار زیادی از زنان وکودکان کشته و زخمی شده و دهها هزار نفر دیگر نیز آواره و بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


منبع: ایرنا

                               

یمن     هلاکت     القاعده     سرکرده        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :