موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60694 :کد

0

خیز سنا برای تحریم ایران به بهانه آزمایش موشکی ونقض حقوق بشر

  دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۴
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -خیز سنا برای تحریم ایران به بهانه آزمایش موشکی ونقض حقوق بشر

نمایندگان جمهوری‌خواه با معرفی دو طرح در روزهای گذشته برای تحریم ایران به بهانه انجام آزمایش‌های موشکی و نقض ادعایی حقوق بشر خیز برداشته‌اند.نمایندگان جمهوری‌خواه با معرفی دو طرح در روزهای گذشته برای تحریم ایران به بهانه انجام آزمایش‌های موشکی و نقض ادعایی حقوق بشر خیز برداشته‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس سنا با متهم کردن ایران به تخلف از تعهدات بین‌المللی برای وضع تحریم‌های جدید موشکی علیه ایران خیز برداشته‌اند. 


چنانکه پیشتر هم گزارش شده بود، نمایندگان جمهوری‌خواه دو طرح در روزهای گذشته به بهانه انجام آزمایش‌های موشکی و نقض ادعایی حقوق بشر علیه ایران معرفی کرده‌اند. 


به گزارش المانیتور، سناتور کلی آیوت، از حامیان اصلی طرح تحریم‌های موشکی پس از معرفی آن گفت: « من رهبری تلاشی را در سنا به عهده گرفتم که دولت را به معرفی تحریم‌های اولیه و ثانویه شدید و گزنده علیه تمامی بخش‌های اقتصاد ایران که از برنامه موشک‌های بالیستیک تهران حمایت می‌کند، ملزم می‌کند.»


وی افزود: «تنها کلمات تند نمی‌تواند در مسیر بدترین حامی تروریسم دولتی برای توسعه برنامه موشک‌های بالیستیک مانع‌تراشی کند و من از همکارانم در کنگره و همچنین دولت می‌خواهم این طرح را تصویب و فوراً شدیدترین تحریم‌های ممکن برای پاسخگو کردن تهران را وضع کند.»


باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا و باب کاردین، در بیانیه‌ای مشترک از معرفی هم طرح موشکی و هم طرح حقوق بشر حمایت کردند.


مارک کرک، یکی دیگر از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس سنا در اقدامی جداگانه طرحی معرفی کرده که خواستار تنبیه ایران به بهانه نقض ادعایی حقوق بشر است. این طرح، به طور مشخص، شرکت هواپیمایی ماهان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف تحریم قرار می‌دهد.

 

پایگاه خبری المانیتور نوشته دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا تا کنون در برابر این دو طرح موضع خاصی نگرفته است.


یک مقام آمریکایی به المانیتور گفت که کاخ سفید در حال بررسی این دو طرح است و رئیس‌جمهور آمریکا از ابزارهای داخلی و بین‌المللی برای تنبیه ایران به دلیل برنامه موشکی برخوردار است. 


به گفته این مقام آمریکا «برنامه امنیت اشاعه» و «رژیم کنترل فناوری‌های موشکی» دو مورد از این برنامه‌ها هستند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :