موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/60715 :کد

0

اقدامات ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر به دنیا معرفی شود

  دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۳۶۵   
 تحلیل ایران -اقدامات ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر به دنیا معرفی شود

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه و نیز کاهش تقاضای مواد مخدر باید به دنیا معرفی شود.

 

 

 

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه و نیز کاهش تقاضای مواد مخدر باید به دنیا معرفی شود.

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا، سعید صفاتیان روز دوشنبه افزود: حوزه بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر در چند سال اخیر سفرهای خارجی زیادی داشته اما باید ارزیابی کرد که این فعالیت ها چه سودی در راستای کاهش تقاضا، درمان، پیشگیری و فعالیت های سازمان های مردم نهاد داشته است.


وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد در همه زمینه ها ورود کرده اند و موفقیت هایی را بدست آورده اند، ادامه داد: در چند سال گذشته در بزرگترین سمینارها همیشه ایران میزی برای کاهش تقاضا، مقابله و درمان داشته اما اکنون بویژه در حوزه کاهش تقاضا در جهان اصلا جایگاهی نداریم.


صفاتیان افزود: هیچ دستاوردی در سمینارهای بین المللی نداریم که باید این موضوع با ورود بیشتر سازمان های مردم نهاد و اجازه فعالیت به این سازمان ها، بیشتر تقویت شود.


وی خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که در شش هزار مرکز درمانی 400 هزار نفر تحت پوشش درمان متادون هستند اما هیچکدام از برنامه های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب ما در 10 سال گذشته به خوبی به جهان معرفی نشده است.


رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بطور عملی در حوزه بین الملل هیچ تاثیرگذاری جدی نداشته ایم اما پیشرفت های خوبی در حوزه مقابله در کشور شاهدیم و متاسفانه در حوزه کاهش تقاضا جایگاه ایران در سطح بین الملل مناسب نیست.


وی افزود: در صورتیکه بتوانیم فعالیت ها و اقدامات در حوزه کاهش تقاضا و آسیب را به دنیا معرفی کنیم، از این نظر کشورهای منطقه و جهان با فعالیت های حوزه بین الملل ایران آشنا می شوند و از نظر دیگر، بهترین راه برای جذب بودجه از سازمان های بین المللی است.


صفاتیان با بیان اینکه ایران دارای سیستم کارشناسی قوی است و در حوزه داخلی در زمینه کاهش تقاضا اقدامات مفیدی انجام داده، ادامه داد: کشورهایی در جهان هستند که از نظر حوزه داخلی خیلی ضعیف تر از ایران هستند اما در حوزه بین الملل به خوبی خود را مطرح کرده اند، در این راستا ایران نیز می تواند با توجه به توانمندی هایی که دارد، فعالیت های موثری داشته باشد.


وی به برنامه ها و مجامع فوق العاده سازمان ملل در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: تاکنون سازمان ملل 29 مجمع فوق العاده داشته که دو مورد آن مربوط به حوزه اعتیاد بوده و باید از این فرصت نیز به خوبی استفاده کنیم.


رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در حوزه بین الملل موادمخدر، بصورت بسته عمل می شود و باید به سازمان های مردم نهاد اجازه ورود داد تا این حوزه بیشتر به دنیا معرفی شود.
براساس آمار، 2700 سازمان مردم نهاد در حوزه موادمخدر در کشور فعالیت دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :