موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/6079 :کد

0

نامه کاتن به مونیز در مورد جنبه های محرمانه توافق

  چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۷
تعداد بازدید : ۳۹۷   
 تحلیل ایران -نامه کاتن به مونیز در مورد جنبه های محرمانه توافق

سناتور تام کاتن با ارسال نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار ارائه توضیحاتی درباره جنبه‌های محرمانه توافق میان آژانس و ایران شد.

سناتور تام کاتن با ارسال نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار ارائه توضیحاتی درباره جنبه‌های محرمانه توافق میان آژانس و ایران شد.

به‌گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، سناتور جمهوری‌خواه، تام کاتن و مایک پومپئو، نماینده جمهوری‌خواه کنگره از ایالت کانزاس امروز نامه‌ای را به ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا ارسال کردند و از وی خواستند تا درمورد میزان دانش درمورد محتوای جزئیات محرمانه توافق میان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و ایران درمورد توافق هسته‌ای توضیحاتی را ارائه دهد. کاتن و پومپئو درحین جلسه‌ای در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در وین نسبت به این جزئیات مطلع شدند.
در گزارش هفته گذشته در مورد توافق هسته‌ای ایران، مونیز اشاره‌ای به این موضوع نکرد که این بخش از توافقات را مطالعه کرده یا خیر. با این حال از آن زمان به بعد گزارشات جدیدی منتشر شده که مونیز درواقع این اسناد محرمانه را مطالعه کرده است.
پیش از این «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه درباره توافق هسته‌ای با ایران گفت که این توافق دارای کاستی‌های زیادی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :