موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60792 :کد

0

لوموند: واشنگتن از تحرکات داعش در سوریه مطلع است

  ﺳﻪشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -لوموند: واشنگتن از تحرکات داعش در سوریه مطلع است

یک روزنامه فرانسوی با استناد به شواهد و اسنادی که از میان معارضان سوری به آن دست یافته، تأکید کرده است، دستگاه اطلاعاتی آمریکا از تحرکات داعش مطلع است.یک روزنامه فرانسوی با استناد به شواهد و اسنادی که از میان معارضان سوری به آن دست یافته، تأکید کرده است، دستگاه اطلاعاتی آمریکا از تحرکات داعش مطلع است ولی ائتلاف آمریکایی به‌دلایلی غیرموجه از هدف قراردادن این گروه تروریستی امتناع می‌کنند.


به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «لوموند» فرانسه با انجام تحقیقی، که در آن به اظهارات یکی از عناصر معارض و اسناد استناد کرده است، نوشت: دستگاه اطلاعاتی آمریکا از تحرکات گروه تروریستی داعش در سوریه مطلع است و می‌توانست این گروه را در چندین نوبت هدف قرار دهد ولی بدون هیچ‌گونه توجیهی از این اقدام امتناع کرده است.


این روزنامه نوشت: در تحقیقاتی طی چند هفته در ترکیه به‌ویژه در «غازی عینتاب» که پایگاه معارضان خارج‌نشین سوریه محسوب می‌شود، به تعدادی اسناد و شهادت‌های برخی معارضان در این راستا دست پیدا کرده‌ایم. به‌موجب این اسناد و شواهد، «دستگاه اطلاعاتی آمریکا از اواسط سال 2013 گاه‌به‌گاه درخصوص داعش نشست‌هایی برگزار می‌کرد و همچنین اطلاعاتی از میان معارضان سوری به‌دست می‌آورد، ولی واشنگتن این اطلاعات را به‌صورتی سازنده حتی پس از آغاز جنگ خود علیه داعش در سوریه در ماه سپتامبر 2014 مورد استفاده قرار نداد و همین امر باعث ناامیدی نیروهای معارضی شده است که انتظار داشتند از مداخله ائتلاف بین‌المللی ضدداعش بهره‌مند شوند».


لوموند تأکید کرد به برخی اطلاعاتی دست پیدا کرده است که یکی از آنها دربرگیرنده نقشه دفاتر داعش در الرقه، مراکز بازرسی این گروه و نیز مرکز عملیاتی آن است. همچنین این اسناد یک طرح سری را فاش می‌کنند که از طریق رایزنی با واشنگتن در تابستان 2014 و با هدف خارج کردن این گروه تروریستی از پایگاه‌هایش در استان حلب تدوین شده بود، ولی آمریکایی‌ها این عملیات را بارها و بارها به تأخیر انداختند تا اینکه بالاخره این عملیات لغو شد و «ارتش آزاد سوریه» (وابسته به معارضان) را در این استان تنها گذاشتند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :