موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تاریخ

a/60815 :کد

0

نوروز در کشورهای آسیای مرکزی

  ﺳﻪشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -نوروز در کشورهای آسیای مرکزی

مردمان کشورهای آسیای مرکزی هم فرا رسیدن بهار را نوروز نامیدند و از زمان‌های بسیار دور نیز این جشن بزرگ را گرامی می‌دانند.

 

 

 

مردمان کشورهای آسیای مرکزی هم فرا رسیدن بهار را نوروز نامیدند و از زمان‌های بسیار دور نیز این جشن بزرگ را گرامی می‌دانند.

 

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، امروز در میان انبوهی از جمعیت در قرقیزستان جشن بزرگ بهار «نوروز» را جشن می‌گیرند که این جشن در قالب مراسمات مختف مربوط به نوروز در میدان مرگزی پایتخت این کشور موسوم به «آلاتو» برگزار شد.


این مراسم با حضور تعداد زیادی از شهروندان قرقیزستان و مقامات دولتی بر پا شده است که نمایندگان اقوام مختلف ساکن در سراسر این کشور با اشعار «ما قرقیزستانی هستیم» در این مکان حاضر شدند.


این در حالی است که در جامعه قرقیزستان فرهنگ و رسوم مربوط به این جشن تازه احیا می‌شوند و مدت زیادی این مردم تحت فشار سیاست‌های اشتباه شوروی سابق و عواملی نظیر آن نوروز را محدود می‌کردند.


گفتنی است که کارشناسان در مورد آمدن نوروز به قرقیزستان، اختلافات نظرهایی دارند.


اما مردم ساده و بی‌آلایش این منطقه بر طبق الگوی گرفته شده از اجدادشان به برگزاری مرسمات و افزایش دوستی در میان خود می‌پردازند .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :