موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60829 :کد

0

ارتش سوریه به ورودی‌های تدمر رسید

  ﺳﻪشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۱
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه به ورودی‌های تدمر رسید

نیروهای ارتش سوریه با به کنترل در آوردن تپه های استراتژیک مشرف به شهرک القریتین، حلقه محاصره تروریست‌های داعشی در شهر باستانی تدمر را تنگ تر کردند.

 

 

 

نیروهای ارتش سوریه با به کنترل در آوردن تپه های استراتژیک مشرف به شهرک القریتین ، حلقه محاصره تروریست‌های داعشی در شهر باستانی تدمر را تنگ تر کردند.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار تسنیم از دمشق، ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش در شرق این کشور، دامنه نبردهای خود را به سمت شهرک "القریتین" در حومه حمص گسترش داد و بعد از به کنترل در آوردن تپه‌های استراتژیک مرتفع، حلقه محاصره تروریست‌های داعشی در شهر باستانی تدمر را تنگتر کرد.


ارتش سوریه در ادامه به سمت شهرک "مهین" پیشروی کرد و تپه‌های "السود"، تپه 875، تپه 893 و تعدادی از تپه‌های دیگر در رشته کوههای "الحزم" میانی در غرب شهرک القریتین در حومه جنوب شرقی حمص را به کنترل خود در آورد.


ارتش سوریه همچنین منطقه "السبخات" و نیروگاه برق در غرب تدمر را به کنترل خود در آورد و راه امدادرسانی به تروریستهای داعشی بین تدمر و القریتین را مسدود کرد.


آزادسازی کامل القریتین تا ساعاتی دیگر

یک منبع نظامی تاکید کرد که ارتش سوریه تپه‌های مشرف بر القریتین را به کنترل خود در آورده است و القریتین هم اکنون در تیررس ارتش سوریه قرار دارد و طی ساعات آینده آزادسازی کامل آن اعلام خواهد شد.


اهمیت آزادسازی القریتین

اهمیت کنترل ارتش سوریه بر القریتین این است که حلقه محاصره تروریست‌های داعشی بر شهر تدمر را تنگ تر می‌کند، کما اینکه آزادسازی القریتین دروازه ورود به شهر تدمر به شمار می رود.


همزمان با این تحولات، ارتش سوریه موفق شد مواضع خود در اطراف چاه نفتی "التیم" در جنوب شهر دیرالزور در شمال شرق این کشور را بعد از خنثی سازی صدها مین کارگزاری شده توسط داعش در اطراف آن، مستحکم کند.


جنایت جدید داعش

و خبر دیگر اینکه گروه تروریستی بعد از یورش و به کنترل در آوردن روستای "کفر صغیر" واقع در  شمال حلب، مرتکب جنایتی علیه اهالی این روستا شده است.


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 5 مورد نقض آتش بس را به ثبت رسانده است.


این وزارتخانه تاکید کرد که  مواضع گروههای مسلحی را که به آتش بس پیوسته اند، هدف قرار نداده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :