موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/60865 :کد

0

واکنش مقامات کشورهای مختلف به انفجارهای خونین بلژیک

  ﺳﻪشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۷
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -واکنش مقامات کشورهای مختلف به انفجارهای خونین بلژیک

انفجارهای چهارگانه بروکسل با واکنش مقامات کشورهای مختلف جهان روبه‌رو شد که جملگی ضمن محکومیت آن، خواستار برخورد قاطع با تروریسم جهانی شدند و این درحالی است که کشورهای اروپایی و آمریکایی ...

انفجارهای چهارگانه بروکسل با واکنش مقامات کشورهای مختلف جهان روبه‌رو شد که جملگی ضمن محکومیت آن، خواستار برخورد قاطع با تروریسم جهانی شدند و این درحالی است که کشورهای اروپایی و آمریکایی خود از حامیان اصلی تروریست‌ها هستند.
به گزارش تحلیل ایران ، تکرار حوادث تروریستی پاریس این بار با انفجارهای چهارگانه بروکسل با واکنش مقامات کشورهای مختلف جهان روبه‌رو شد که جملگی ضمن محکومیت آن، خواستار برخورد قاطع با تروریسم جهانی شدند و این درحالی است که کشورهای اروپایی و آمریکایی خود از حامیان اصلی تروریست‌ها هستند.

 

به نوشته خبرگزاری دویچه وله (DW) شارل میشل نخست‌وزیر بلژیک، در اولین اظهارنظر رسمی پس از انفجارهای بروکسل، گفت:«آن‌چه از ان می‌ترسیدیم، رخ داد. این لحظه‌ی تاریک برای ملت بلژیک است. ما احتیاج داریم که آرام و متحد باقی بمانیم.»


 

نخست‌وزیر بلژیک تعداد دقیق کشته‌شدگان و مجروحان انفجارهای امروز را اعلام نکرد. او فقط گفت که می‌دانیم "شمار چشمگیری از شهروندان کشته و عده بیشتری زخمی شده‌اند."

وی در پیامی به شهروندان بروکسل هشدار داد که هرکجا هستند، باقی بمانند و از رفت‌وآمد در شهر خودداری کنند.

 

مارتین شولز، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا، در پیام توئیتری حملات امروز بروکسل را محکوم و این اقدام را "شنیع" توصیف کرد. او همچنین از شهروندان بروکسل خواست تا توصیه‌های امنیتی مقامات را رعایت کنند.

 

دیوید کامرون نخست‌وزیر بریتانیا نیز در صفحه‌ی توئیتر رسمی خود با اعلام این‌که از انفجارهای بروکسل "شوکه" شده است، تاکید کرد که بریتانیا آماده است تا "هر کمکی لازم باشد" به بلژیک بکند. او همچنین اعلام کرد که امروز جلسه‌ای ویژه برای بررسی حملات بروکسل، در دفتر نخست‌وزیری بریتانیا برگزار خواهد شد.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه نیز ساعتی بعد از این حملات، نشستی اضطراری در کاخ الیزه برگزار کرد.

 

هایکو ماس وزیر دادگستری آلمان، در واکنش به حملات بروکسل، امروز را "روزی سیاه برای اروپا" توصیف کرد. او تاکید کرد که همه‌ی اروپا در کنار بلژیک ایستاده است و با این اقدامات مبارزه خواهد کرد.


ماریا زاخاروفا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی "روسیه ۲۴" گفت:« در همین حال که حملات تروریستی هر روز قربانیان بیشتری می‌گیرد، مردم جهان بیشتر متوجه می‌شوند که سیاست دوگانه در مواجهه با تروریسم، سیاستی است که آسیب‌اش به همه ما می‌رسد.»


ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، انفجارهای بلژیک را محکوم کرده و این اقدام را "نشانه بربریت" دانست. دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه، به خبرگزاری رسمی روسیه گفت که پوتین به پادشاه بلژیک، مقامات بلژیک و تمامی خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این انفجارها از دست داده‌اند، تسلیت گفته است.


برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه، اعلام کرد که کشورش ۱۶۰۰نیروی پلیس دیگر به مناطق مرزی بلژیک و فرانسه ارسال خواهد کرد و تشدید تدابیر امنیتی ضروری دانست. کازنو همچنین از مقامات پلیس سراسر اتحادیه اروپا خواست تا اوراق هویت و مدارک شناسایی افراد مظنون را با جدیت بیشتری بازبینی کنند و افرادی را که پاسپورت جعلی دارند، سریع بازداشت کنند.


حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز انفجارهای بروکسل را محکوم کرد. او ضمن همدردی با خانواده قربانیان و دولت و مردم بلژیک گفت وقوع حملات تروریستی در نقاط مختلف جهان بیانگر این واقعیت است که تمامی جهانیان با خطر افراطگرایی مواجه هستند و ضرورت اقدام هماهنگ و همه جانبه در مبارزه با این پدیده شوم و حامیان سیاسی، عقیدتی و مالی آن را گوشزد می‌کند.

منبع: جام نیوز
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :