موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/60954 :کد

0

ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی

  چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۳۸۳   
 تحلیل ایران -ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی

استاندار اصفهان با اعلام ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از وزیر کشور خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود .

 

 

 

استاندار اصفهان با اعلام ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از وزیر کشور خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رسول زرگرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی نتایج انتخابات در حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان اظهار داشت: براساس اعلام شورای نگهبان صحت انتخابات در 15 حوزه انتخابیه اصلی و 35 حوزه انتخابیه فرعی تأیید شده است که در این میان فقط تکلیف انتخابات سمیرم و شهرضا مشخص شده که نتیجه انتخابات در این حوزه نیز در دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.


وی درباره بررسی صحت انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان بیان کرد: براساس ابلاغیه شورای نگهبان که در اختیار استانداری اصفهان قرار گرفته است، آرای منتخب سوم مردم اصفهان باطل شده اما آرای منتخبان اول، دوم، چهارم و پنجم صحیح و مورد تأیید قرار گرفته است.


استاندار اصفهان با بیان "شورای نگهبان در آخرین روز سال 94 این نامه را به ما ابلاغ کرد" تصریح کرد: من در روز اول فروردین در همین رابطه با وزیر کشور صحبتی را مطرح کردم و درباره اعتراض منتخب سوم انتخابات نیز مسائل عنوان‌شده را به وزیر بیان کردم.


وی افزود: ما از وزیر خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.


زرگرپور راجع به نحوه ورود نماینده جایگزین منتخب سوم اصفهان به مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس آراء، نفر ششم 26.2 درصد آراء را به خود اختصاص داده اما در این باره شورای نگهبان باید تصمیم‌گیری کند.


استاندار اصفهان با ابراز اینکه تصمیم شورای نگهبان درباره چگونگی تکمیل فرآیند انتخابات در حوزه انتخابیه اصفهان فصل‌الخطاب است، گفت: ما پیشنهاد می‌کنیم که نفر ششم جایگزین شود اما در این باره هرچه از سوی شورای نگهبان اعلام شود، باید اجرا شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :