موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دام و طیور

a/60967 :کد

0

در ایام عید کمبود گوشت قرمز و مرغ نداریم

  چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -در ایام عید کمبود گوشت قرمز و مرغ نداریم

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ایام عید کمبود گوشت قرمز و مرغ در هیچ منطقه و استانی وجود ندارد.

 

 

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ایام عید کمبود گوشت قرمز و مرغ در هیچ منطقه و استانی وجود ندارد.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا ولی افزود: برای ایام عید که ایام پرمصرف سال به‌لحاظ استفاده از گوشت مرغ محسوب می‌شود، 100هزار تن مرغ خریداری شده و با روشهای علمی و بهداشتی و تحت نظارت مهندسان کنترل کیفی و دامپزشکان منجمد و ذخیره سازی شده است.


وی گفت: ما برای ایام عید از 10 اسفند همه نیروهای خود را در سراسر کشور بسیج کرده‌ایم تا مشکلی وجود نداشته باشد.


ولی افزود: این مرغ‌های منجمد در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار سراسر کشور با قیمت هر کیلو 4هزار و 500 تومان قرار گرفته است که با قیمت 5هزار و 100 تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت مرغ گرم نیز بین 6هزار و 500 تا 7هزار تومان تعیین شده است که در هیچ نقطه‌ای از کشور تا امروز از 6هزار و 500 تومان بالاتر نبوده است.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: البته در دو روز اول عید به‌علت تعطیلی کشتارگاه‌های استان‌های خوزستان و بوشهر قیمت مرغ گرم در این استان‌ها به بالای 7هزار تومان افزایش یافت اما با فعالیت مجدد کشتارگاه‌های این استان‌ها از دیروز قیمت‌ها متعادل شده است.


ولی گفت: در تهران قیمت گوشت مرغ گرم از 6هزار و 500 تومان بالاتر نرفته است و مرغ در استان به‌وفور وجود دارد و هرروز به‌اندازه نیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.


وی افزود: همچنین امسال برای اولین بار کنسرو مرغ نیز تهیه شده تا مسافران بتوانند از فرآورده‌های آماده مرغ استفاده کنند که استقبال از آن با توجه به جدید بودن این فرآورده خوب بوده است.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: گوشت قرمز نیز به‌صورت منجمد به‌اندازه درخواست روزانه در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار قرار می‌گیرد.


ولی افزود: مصرف کنندگان و توزیع کنندگان کلان گوشت مرغ و قرمز هم می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور به‌صورت عمده نیاز خود را تهیه کنند.


مرغ منجمد به‌لحاظ بهداشتی و کیفیت از مرغ گرم بهتر است

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: به‌خلاف آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند مرغ منجمد به‌لحاظ کیفیت و بهداشت از گوشت مرغ گرم بهتر است.


علیرضا ولی افزود: مرغ منجمد زیر نظر سازمان دامپزشکی و کارشناسان کنترل کیفی به‌لحاظ علمی منجمد می‌شود که به‌لحاظ علمی و بهداشتی از انجماد در منازل بهتر و کیفیت آن نسبت به مرغ گرم بالاتر است بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم از نظر مصرف مرغ منجمد و کیفیت آن نگرانی نداشته باشند.


وی با بیان اینکه هم‌اینک بین 200 تا 300هزار تن مرغ مازاد بر مصرف داخلی در کشور تولید می‌شود، گفت: پارسال به کشورهای مختلف مرغ صادر کردیم و تلاش می‌کنیم در سال جدید زمینه صادرات مرغ به روسیه و کشورهای شرق اروپا را فراهم کنیم.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: کارشناسانی از این کشورها از کشتارگاه‌های ما بازدید و آن را تأیید کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم امسال زمینه‌های صادرات مرغ مازاد خود را به کشورهای جدید هموار کنیم.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :