موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/60984 :کد

0

نظارت ۲۴ ساعته استاندارد در ایام نوروز بر مواد غذایی و کالا

  چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۳
تعداد بازدید : ۶۳   
 تحلیل ایران -نظارت ۲۴ ساعته استاندارد در ایام نوروز بر مواد غذایی و کالا

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از نظارت ۲۴ ساعته در ایام نوروز بر مواد غذایی و کالاها خبر داد.

 

 

 

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از نظارت ۲۴ ساعته در ایام نوروز بر مواد غذایی و کالاها خبر داد.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، وحید مرندی مقدم گفت: سازمان ملی استاندارد در جهت آسایش خاطر هموطنان عزیز در ایام نوروز برای خرید و استفاده از مواد غذایی و کالاها، طرح نوروزی خود را در سراسر کشور با استفاده از نیروهای مجرب و متعهد به اجرا درآورده است.


معاون سازمان ملی استاندارد همچنین گفت: هموطنان درصورت مشاهده هر گونه تخلف فروشندگان و عرضه‌کنندگان مواد غذایی و کالا در زمینه استاندارد می‌توانند مراتب را با شماره تلفن گویای 1517 اطلاع دهند تا در اسرع وقت به شکایات آنها رسیدگی شود.


مرندی مقدم همچنین تصریح کرد: هموطنان برای اطمینان خاطر از استاندارد بودن مواد غذایی، مواد مصرفی و کالاها، می‌توانند کد 10 رقمی آن را به شماره 10001517 به صورت رایگان پیامک کنند و پس از چند ثانیه از استاندارد بودن آن آگاه شوند.


معاون سازمان ملی استاندارد همچنین به عملکرد این سازمان در سال 1394 در قالب طرح طاها اشاره کرد و گفت: در این طرح 350 هزار بازرسی از مراکز عرضه اعم از خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و فروشگاه زنجیره‌ای صورت گرفت که طی آن 250 علامت جعل استاندارد و جعل رتبه انرژی کشف شد.


وی هزینه این بازرسی‌ها را 200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در اجرای این طرح بیش از 1000 پرونده تخلفات به دادگاه‌ها فرستاده شد.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :