موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/61023 :کد

0

زمینه مشارکت حداکثری در دور دوم انتخابات فراهم شود

  پنجشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -زمینه مشارکت حداکثری در دور دوم انتخابات فراهم شود

درمرحله دوم انتخابات نیز قطعا کاندیداهایی که توانستند به این مرحله راه یابند فعالیت و رقابت‌های خود را آغاز می‌کنند اما باید در نظر داشته باشند که این رقابت‌ها باید در قالب قانون، شرع و اخلاق باشد.

نماینده مردم تربت جام در مجلس با بیان اینکه «رقابت‌ها در مرحله دوم انتخابات هم باید در قالب قانون و اخلاق باشد»، گفت: امیدواریم رقابت خوبی وجود داشته باشد و میزان مشارکت بالا رود و دستگاه‌های نظارتی و دولتی نیز زمینه مشارکت حداکثری را فراهم کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛غلامرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار(ایسنا)، با تاکید بر اهمیت مرحله دوم برگزاری انتخابات مجلس که در برخی از حوزه‌های انتخابیه انجام خواهد شد، ادامه داد: درمرحله دوم انتخابات نیز قطعا کاندیداهایی که توانستند به این مرحله راه یابند فعالیت و رقابت‌های خود را آغاز می‌کنند اما باید در نظر داشته باشند که این رقابت‌ها باید در قالب قانون، شرع و اخلاق باشد.

 

این نماینده مجلس افزود: باید کاندیداها زمینه‌هایی را فراهم کنندکه همه مردم بتوانند در حوزه‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود مشارکت داشته باشند؛ زیرا مجلسی نیاز داریم که کارآمد باشد و کاندیداها در فضای سالم با یکدیگر رقابت کرده باشد.

 

وی با اشاره به اینکه «در مرحله دوم انتخابات عمدتا رقابت‌ها در حوزه‌های کوچک و شهرستانی است»، گفت: انتظار می‌رود در مرحله دوم هم رقابت خوبی میان کاندیداها وجود داشته باشد و میزان مشارکت همانند مرحله اول افزایش قابل قبولی را نشان دهد.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: کاندیداها هم باید تلاش کنند در این مرحله از تمام ظرفیت‌هایی که دارند برای اقبال عمومی استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه «قطعا دولت و دستگاه‌های نظارتی باید زمینه شرایط رقابت سالم و همچنین مشارکت حداکثری را فراهم کنند»، گفت: دستگاه‌های دولتی و نهادهایی که به نوعی نباید در انتخابات دخالتی داشته باشند یا به نفع کاندیداهای خاصی فعالیت کنند نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

اسداللهی با تاکید بر نقش مردم در انتخابات، تصریح کرد: زمینه انتخابات سالم باید توسط دستگاه‌های دولتی و متولی فراهم شود و دستگاه‌هایی که منع قانونی دارند، از دخالت در این مسأله خودداری کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :