موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61045 :کد

0

کره شمالی راکت سوخت جامد آزمایش کرد

  پنجشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۴
تعداد بازدید : ۷۰۳   
 تحلیل ایران -کره شمالی راکت سوخت جامد آزمایش کرد

کره شمالی امروز پنجشنبه از انجام آزمایش یک راکت حاوی سوخت جامد خبر داد که می تواند توان موشکی بالستیک این کشور را ارتقا دهد.

 

 

 

 

کره شمالی امروز پنجشنبه از انجام آزمایش یک راکت حاوی سوخت جامد خبر داد که می تواند توان موشکی بالستیک این کشور را ارتقا دهد.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، انجام چنین آزمایشی از دیدگاه کره شمالی این قابلیت را به این کشور می دهد که به دشمنان خود حملاتی با تسلیحات و موشک های بالستیک انجام دهد.


ایرنا نوشت: «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی زمانی که در حال دیدار از سکوی پرتاب موشکی و بخش منفک کننده آن بود، این خبر را اعلام کرد.


وی به دنبال اعلام این موضوع گفت که ما با این آزمایش قابلیت تهاجمی بالاتری پیدا می کنیم تا بتوانیم قلب دشمن را هدف قرار دهیم.


خبرگزاری کره شمالی این خبر را تایید کرده و یونهاپ از کره جنوبی نیز اعلام کرده است که انجام این آزمایش توان موشکی کره شمالی را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.


گزارش ها حاکی است که استفاده از سوخت جامد به کره شمالی امکان می دهد با سرعت و قدرت بیشتری پرتاب های موشکی انجام دهد.


خبر این آزمایش زمانی منتشر می شود که کره شمالی به شدت از رزمایش بزرگ کره جنوبی و آمریکا در منطقه که مدتی است شروع شده و تا پایان ماه جاری میلادی نیز ادامه دارد، عصبانی است.


کره شمالی اینگونه رزمایش های نظامی را نوعی تلاش به منظور آمادگی برای جنگ علیه خود می داند.


آزمایش تزریق سوخت جامد به موتور موشک نشان می دهد که این کشور محدود به پرتاب های موشکی با سوخت های مایع نیست اما اصولا تزریق سوخت جامد به موتور راکت زمان زیادتری نیاز دارد.


کره شمالی برای موشک های کوتاه برد از سوخت های جامد بهره می برد اما برای موشک های «رودونگ» و موشک های مدل «موسودان» که بردی تا سه هزار کیلومتر دارد هنوز وابسته به سوخت های مایع است.


این کشور چندی قبل اعلام کرد که بزودی چند آزمایش کلاهک هسته ای و موشکی انجام خواهد داد.


این کشور روز گذشته نیز تصاویر شبیه سازی شده از حمله راکت اندازها به کاخ ریاست جمهوری کره را نشان داد که در جریان آن «پارک گئون هی» رئیس جمهور کره جنوبی در این کاخ مورد حمله قرار می گیرد.


خبرگزاری کره شمالی به دنبال انتشار این ویدئو اعلام کرد که این کشور می تواند کاخ رئیس جمهور کره را به دریایی از آتش مبدل کند.


کره شمالی به دلیل انجام آزمایش هسته ای خود در دی ماه و پرتاب یک موشک بالستیک ماهواره بر در بهمن ماه سال 94 تحت تحریم های شدید شورای امنیت و برخی کشورها از جمله آمریکا، چین، کره جنوبی و ژاپن قرار گرفت.


پیونگ یانگ البته بعد از تحریم های در نظر گرفته شده و بدون توجه به آن، چندین موشک با بردهای مختلف از جمله دو موشک بالستیک را آزمایش کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :