موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61069 :کد

0

پلیس بلژیک هویت ۳ عامل حملات تروریستی بروکسل را شناسایی کرد

  پنجشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -پلیس بلژیک هویت ۳ عامل حملات تروریستی بروکسل را شناسایی کرد

هویت سه تن از عاملان انفجارهای تروریستی در پایتخت بلژیک با استفاده از سوابق اثر انگشت و دی.ان.اِی. شناسایی شد.

هویت سه تن از عاملان انفجارهای تروریستی در پایتخت بلژیک با استفاده از سوابق اثر انگشت و دی.ان.اِی. شناسایی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فرانس24، سه تن از عاملان انفجارهای تروریستی بروکسل با انگشت نگاری شناسایی شدند. این سه نفر با صلاح عبدالسلام طراح انفجارهای پاریس که چند روز پیش دستگیر شد، در ارتباط بوده اند. دو تن از این سه نفر برادر و نزد پلیس چهره‌ای شناخته شده بوده‌اند.

 

نجیم العشراوی نیز یکی دیگر از عاملان حملات انفجاری بوده و گفته می‌شود از طراحان انفجارهای پاریس بوده است.

 

به گزارش فرانس24، در تصاویر به دست آمده از فرودگاه بروکسل، یکی از عاملان انفجارها مشاهده می‌شود. وی نجیم العشراوی نام دارد. این فرد یک بلژیکی است و دی.ای.ان وی زمینه‌ساز شناسایی هویتش بوده است. رد پای العشراوی در هر بخش از انفجارهای پاریس دیده می‌شود. دی.ای.ان وی روی تمامی کمربندهای انفجاری به‌کار گرفته شده در انفجارهای سیزدهم نوامبر پاریس کشف شده است. عامل انفجارهای باتاکلان (پاریس) پیش از عملیات به وسیله پیامک با العشراوی ارتباط برقرار کرده است. وی در یکی از این پیامک‌ها برای العشراوی نوشته است: «کار آغاز شد».

 

چند روز بعد العشراوی پول لازم برای فرار یکی دیگر از طراحان انفجارهای پاریس را فراهم کرده بود. دو نفر  دیگری که در انفجارهای بروکسل شرکت داشتند، با انفجارهای پاریس نیز مرتبط بوده‌اند. این دو تن دو برادر هستند و خالد و ابراهیم البکراوی نام دارند. آثار انگشت این دو موجب شناسایی آن‌ها شده است. ابراهیم خود را در فرودگاه منفجر کرد. تصویر وی چند دقیقه پیش از انفجار توسط دوربین‌های محافظتی ضبط شده است.

 

خالد نیز با یک عملیات انتحاری مترو را هدف قرار داد. این دو برادر نیز تحت تعقیب بوده‌اند و نقش تامین‌کننده امکانات لازم برای عملیات را ایفا کرده‌اند. برادر کوچکتر به اجاره‌کردن یک واحد مسکونی در منطقه شارل روا با هویت جعلی متهم است. وی یک روز پیش از سیزدهم نوامبر و روز عملیات در پاریس، از این محل به عنوان پایگاهی برای اعزام این گروه کماندویی استفاده کرده بود. آثار انگشت بلال حذفی و عبدالحمید ابوعود عاملان انفجارهای پاریس نیز در این مکان کشف شده است. نقش این دو برادر در اقدامات انجام گرفته تایید شده است. محققان در آپارتمانی در اسکربک متوجه شدند که این افراد برای ارتکاب چهار سوء قصد مقادیری مواد منفجره ذخیره کرده‌اند. فدریک وان لُو دادستان کل بلژیک در سخنانی از کشف پانزده کیلو مواد منفجره، یک صد و پنجاه لیتر استون، سی لیتر آب ژاول و چاشنی و مقادیری پیچ و میخ (برای ایجاد ترکش) در این محل خبر داد. خالد البکراوی 27 ساله به علت سرقت مسلحانه محکوم شده بود.

 

ابراهیم 29 ساله نیز شش سال پیش به دلیل سرقت و تلاش برای قتل یک پلیس در مرکز بروکسل محکوم شده بود. این دو برادر و نجیم العشراوی از 6 سال پیش تا کنون با در اختیار گرفتن هویت جعلی از چشمان پلیس پنهان شده بودند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :