موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/61083 :کد

0

امیدواریم هرچه زودتر به بحران سوریه پایان دهیم

  پنجشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۴
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -امیدواریم هرچه زودتر به بحران سوریه پایان دهیم

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای روسی خود نسبت به پایان دادن به بحران سوریه در اسرع وقت ابراز امیدواری کرد.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای روسی خود نسبت به پایان دادن به بحران سوریه در اسرع وقت ابراز امیدواری کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جریان جلسه خود با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مسکو گفت: امیدواریم به بحران در سوریه در سریعترین زمان ممکن پایان دهیم.

 

جان کری گفت: منصفانه است بگوییم که سه هفته پیش افراد بسیار بسیار کمی به پایان خشونت‌ها در سوریه اعتقاد داشتند. نتیجه آن کار پیشرفتهایی را به همراه داشت. کاهش خشونتهایی هرچند شکننده اما سودمند را شاهد بودیم.

 

وزرای خارجه آمریکا و روسیه جلسه خود در مسکو را آغاز کرده‌اند. کری برای دیداری دو روزه از چهارشنبه وارد پایتخت روسیه شده است.

 

لاوروف گفت: همانطور که توافق کردیم ما امروز بیشترین توجه خود را به همکاری در عرصه بین‌المللی به ویژه حل بحران سوریه معطوف کردیم اما در مورد مسائل دیگر مانند وضعیت خاورمیانه و شمال آفریقا نیز گفتگو خواهیم کرد. ما در مورد نحوه مشارکت جامعه بین‌الملل در حل بحران اوکراین به گفتگو خواهیم پرداخت.

 

پیش از این دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه از دیدار کری و لاوروف با محوریت بحران سوریه و توافقنامه مینسک خبر داده بود. طبق گفته پسکوف کری پس از دیدار با لاوروف، به حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه خواهد رفت و طرفین در مورد موضوع بحران سوریه به گفتگو خواهند پرداخت.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :